Kijelölték az 5-ös és a 6-os blokk biztonsági övezetét, ezzel létesítési engedélyt kapott a projekt.
"A paksi telephelyen létesítendő 5. és 6. atomerőművi blokkok biztonsági övezetének kijelölése" - a legfontosabb elem az Országos Atomenergia Hivatal mai határozatából, amely augusztus 25-én került fel a hivatal honlapjára. Vagyis létesítési engedélyt kapnak az új blokkok.
Ezzel Magyarország bár újabb jelentős energiaforráshoz juthat hosszabb távon, egyben tovább növeli az orosz függőséget egy olyan időszakban, amikor legrosszabb a viszony az Európai Unió és Oroszország között.
Májusban arról számolt be Szijjártó Péter, hogy az építkezéshez fontos engedély érkezett meg: "Az új kormányzati struktúrában azt a feladatot is kaptam, hogy gyorsítsam fel a paksi beruházást. Nos, itt az első jó hír (jellemző módon a levegőben érkezett, úton India felé, valahol a török légtérben): megkaptuk a résfalra vonatkozó építési engedélyt”. Legutóbb pedig júniusban jelentette be a külügyminiszter, hogy a projekt megkapta az "olvadékcsapda"-engedélyt. Ez fogja fel egy baleset esetén a reaktormagból kiáramló olvadékot –, engedélyét „nukleáris biztonság” szempontjából „talán a legfontosabb” engedélynek nevezte.
A beruházással kapcsolatban azonban nem csak a minisztertől jönnek olyan információk, melyek egyértelműen a folytatásra utalnak. A beruházás menedzselésére alapított Paks II. Zrt. újabb tőkeemelése is ezek közé tartozik. Az idén március 2-i cégbejegyzés szerint a társaság jegyzett tőkéjét 151 milliárd forintról 179,15 milliárdra emelték. A bő 28 milliárdos tőkeemelésről, egyben az alapító okirat módosításáról még a háború kitörését megelőzően, január 31-én született döntés – vagyis egy nappal Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar kormányfő moszkvai találkozója előtt. A magyar kormány a jelek szerint nem tartotta szükségesnek, hogy a tőkét érintő döntés végrehajtását, bejegyzését megakadályozza, holott arra már Oroszország ukrajnai bevonulása után került sor. Ez egy újabb erős jelzés arra, hogy az Orbán-kormány kitart a beruházás mellett.
Újabb jel, hogy nem áll le a paksi bővítés: tőkét emeltek a cégben
Csak előre, nem hátra - a fideszes propagandaszöveg az atomerőmű bővítésére is vonatkozik. Nemrég 28,1 milliárd forintot toltak a beruházást felügyelő társaságba.