Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Paks_II

Gazdaság HVG

Mérnökszemmel vezeti le Aszódi Attila, hogy miért nem gödöromlás történt Paks II. építkezésénél

Csak levált egy cementált sarok, állapítja meg aprólékos elemzésében a korábban a paksi bővítésért felelős államtitkári posztot is betöltő nukleáris szakember a január végén Paks II. építkezésén történt omlásról. Elismeri ugyanakkor, hogy az eset komoly figyelmet érdemel, annál is inkább, mivel a képek tanúsága szerint a kérdéses sarok pont a korábban földsánccal megtámasztott rézsűfal alatt vált le.

hvg360 Bábel Vilmos

Már alig van szabad lakás Pakson, pedig az atomerőművet építő oroszok többsége még meg sem érkezett

Az atomerőmű-bővítés miatt már több száz orosz munkás és mérnök érkezett Paksra, de elszállásolásuk egyre nehezebb, mert a kisvárosban nincs elég megfelelő ingatlan. A csúcsidőszakban 8 ezer embert foglalkoztathat majd a beruházás, ez a város lakosságának a fele, de az építkezés körül annyi a bizonytalanság, hogy az ingatlanfejlesztők egyelőre nem kezdenek nagyobb lakásépítésbe a környéken. Az érkezőket segítő paksi orosz közösség egyik vezető aktivistája 45 éve lakik a városban, ő nem aggódik.

hvg360 Jávor Benedek

Jávor Benedek: Moszkvához bilincseli magát energiapolitikájával a kormány, pedig olcsóbb is lenne a megújulókra építeni

Az anyagi, geopolitikai és környezeti megfontolások is a száz százalékban megújuló elektromosenergia-termelés felé mutatnak, a kormány mégis az orosz energiafüggést erőlteti a paksi atommal és a gázerőművekkel. Minden lépés, ami nem a megújuló energiatermelés felé irányul káros, és kizárólag politikai érvekkel támasztható alá, írja Jávor Benedek, energiapolitikával is foglalkozó politikus, korábbi EP-képviselő. Mindezt le is modellezték, és a számok azt mutatják: a jelenlegi ellentmondásos kormányzati energiapolitika nem az ország érdekeit szolgálja.

Vállalkozás MTI

Románia kanadaiakkal újíttatja fel az atomerőművét

Románia tíz éve még egy kínai vállalattal kötött előzetes megállapodást két új erőműblokk megépítésére, 2020-ban azonban úgy döntött, inkább a már működő blokkoknál használt kanadai technológiára alapozza az erőmű bővítését, és az egyes blokk felújítását is kanadaiak végezhetik.