Itthon hvg.hu 2022. június. 24. 07:46

Orbán legközelebbi tanácsadója szerint elég volt az Oroszország elleni szankciókból

Orbán Balázs a Reutersnek is felmondta a kormánypropagandát.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Az Európai Uniónak fel kell hagynia az Oroszország elleni újabb szankciók elrendelésével – jelentette ki Orbán Viktor politikai igazgatója a Reuters hírügynökségnek az csütörtöki EU-csúcstalálkozóval kapcsolatban. Orbán Balázs arról beszélt, hogy a szankciók miatt Európa a háborús vesztes oldalán köthet ki, szerinte pedig az Európai Unió annál rosszabb állapotban van, minél több büntetőintézkedést vezet be.

Orbán Balázs a Reutersnek nyilatkozva felmonda a kormány teljes narratíváját: arról beszélt, hogy a szankciók ugyan az oroszokat is elérik, azonban ők túlélik és folytatják az Ukrajna elleni háborút. Orbán Balázs a „diplomáciai megoldásban” hisz: tárgyalásokat szeretne, hogy tűzszünet és béke lehessen.

A Reuters viszont külön kiemelte cikkében, hogy Magyarország erősen függ az orosz olajtól és gáztól, valamint az egyik leginkább oroszbarát EU-tagállam.

Az EU-csúcson viszont fontos döntés született csütörtökön: Moldova és Ukrajna is Európai Uniós tagjelölt státuszt kapott:

 

Döntött az EU: Ukrajna és Moldova tagjelölt országoknak számítanak

Sosem volt fontosabb Magyarországon az érthető és pontos tájékoztatás az Európai Unióról, mint most. Az EUrologus brüsszeli újságíró csapatának célja, hogy az Európai Unióval kapcsolatos hírekről és eseményekről közérthetően, pontosan és ha kell, kritikusan számoljon be, illetve elemzéseivel segítse az olvasót a tájékozódásban.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.