Az időközben lemondott pártelnök, Jakab Péter szerint Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettesnél „történt valami”, és egyrészt megkerülte őt, másrészt semmibe vette törvényeket. A párt etikai bizottsága azonban nem így látja.
A Jobbik Etikai és Fegyelmi Bizottsága megtárgyalta azt a beadványt, amit Jakab Péter azóta lemondott pártelnök adott be június 1-jén Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettes ellen – derül ki a párt közleményből. Azt írják, hogy a Jobbik az érintetteket írásban nyilatkoztatta, és személyesen is meghallgatta.
A vizsgálat után a párt Etikai és Fegyelmi Bizottsága egyhangúlag úgy döntött, hogy a panasz tárgyává tett cselekmények
nem minősülnek etikai vagy fegyelmi vétségnek, így a Bizottság az eljárás megszüntetéséről döntött.
„Potocskáné Kőrösi Anita az elmúlt években végzett gazdasági, szakmai munkájával kiérdemelte a feltétlen bizalmamat. Ezért jelöltem őt elnökhelyettesemnek a Jobbik tisztújításán” – kezdte korábbi hosszú bejegyzését a Facebookon Jakab, majd hozzátette, hogy „aztán történt valami”. Ő sem tudja, hogy mi, azt azonban látta, hogy Potocskáné a távollétében elnöki jogkört ragadott magához, semmibe vette a törvényeket, „és mint elefánt a porcelánboltban elkezd törni zúzni”.
Jakab Péter kizáratná alelnökét a Jobbikból
A Jobbik elnöke feljelentést is tett Potocskáné Kőrösi Anita ellen.
Ilyen törés-zúzásként értékelte, hogy Potocskáné szerinte utasította a Jobbik pártalapítványát olyan kifizetések végrehajtására, „amelyek anyagilag csődbe vinnék az alapítványt”. „Vagy engem mint frakcióvezetőt megkerülve utasítja hivatalomat szerződések megkötésére mindenféle jogkör nélkül” – írta.
Bár az Etikai Bizottságnak nincsen hatásköre büntetőjogi kérdésekben döntést hozni, de jogi véleménye szerint az eljárás alá vont elnökhelyettes semmilyen bűncselekményt nem követett el az eljárásával, ilyenre utaló körülmények nem merültek fel – írták.
Kik és hogyan buktatták meg Jakab Pétert - és mi lesz most a Jobbikkal?
Ha az elnökségből távozó politikus a parlamenti frakció vezetője marad, a párt kétfejűvé válhat, és elindulhat a kisgazdásodás útján, amely a parlamenten kívüli agonizáláshoz vezet.