A főpolgármester szerint a bevallott bűnöket meg lehet bocsátani, és igen, volt, amikor Horn Gyula a történelem rossz oldalán állt.
Több közterület nevét is módosította Karácsony Gergely főpolgármester előterjesztése nyomán a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a közgyűlés pedig az utcanévmódosítások között elfogadta azt is, hogy legyen Horn Gyula utca Budapesten.
A fideszes képviselők azonban nem szavazták meg az előterjesztést. Ughy Attila, a kormánypárt képviselője az előterjesztés vitájában úgy fogalmazott, Horn Gyula „konfliktusos személyiség”, az 1956-os forradalomban betöltött szerepe miatt. (Magyarország későbbi miniszterelnöke ’56 október-novemberben saját állítása szerint nemzetőr volt, majd belépett az MSZMP-be és a párt karhatalmi őrszolgálatánál szolgált, szerepe halála után is vitatott.)
Horváth Csaba, Zugló szocialista polgármestere szerint azonban Horn Gyula „államférfi volt, történelmi személyiség volt”, a politikus pedig kiemelte, hogy Hornról még Orbán Viktor miniszterelnök is mindig tisztelettel beszélt. Horváth arra kérte a Fidesz képviselőit, hogy ezt a tiszteletet ők is adják meg neki.
Karácsony Gergely azt mondta, volt olyan pillanat, „amikor Horn Gyula a történelem rossz oldalán állt”, azonban a főpolgármester szerint az utcanévvel nem csak egy politikai teljesítmény mellett tesznek hitet, hanem amellett is, hogy a „bevallott bűnöket meg lehet bocsátani”. Karácsony szerint ez egy fontos üzenet.
A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén - a Momentum és a DK kéthetes vitája után - megválasztották főpolgármester-helyettesnek Bősz Anettet. Erről itt írtunk bővebben:
Megválasztotta főpolgármester-helyettesnek Bősz Anettet a Fővárosi Közgyűlés
Bősz Anettet a fideszesek azért bírálták élesen, mert nem Budapesten, hanem az agglomerációban él.