Gödön az akkumulátorgyár miatt volt a legtöbb probléma, valamint az, hogy helyben szétesett az ellenzéki vezetésű önkormányzat.
„Balogh Csaba, Göd polgármestere a mai naptól függetlenként folytatja politikai munkáját. Pártból való kilépésének oka, hogy úgy véli, városvezetői feladatait független polgármesterként jobban fogja tudni ellátni” – tudatta közleményében a Momentum.
A párt azt írta, hogy Balogh Csabával „ügyek mentén továbbra is együtt fognak dolgozni, a két fél a jövőben is szövetségesként tekint egymásra”.
Gödön 2020 nyarán gyakorlatilag szétesett az ellenzéki összefogás: a 12 fős önkormányzati testületben nyolc helyet szerzett meg az ellenzék, azonban két alpolgármester, valamint egy DK-s és egy jobbikos képviselő is bejelentette, hogy frakciót alapít Göd Fejlődéséért néven. Az addig kényelmes ellenzéki többség így elolvadt, Balogh Csabáék mindössze négyen maradtak.
Gödön 2019 óta Balogh Csaba elkeseredett harcot folytatott a kormánnyal a Samsung akkumulátorgyára miatt. Az állami költségvetés 42 milliárd forintot költ a gyárra, annak területét pedig különleges övezetté nyilvánította, így Göd város hatásköréből a megye hatáskörébe utalta.
Valódi vihart a gyár körül viszont az kavart, hogy azzal, hogy az üzem kikerült a város hatásköréből, már nem az önkormányzat felé fizet iparűzési adót. Ezt Balogh Csaba „halálos ítéletként” értékelte a város számára, hiszen így a város bevételeinek harmada odaveszett. Balogh szerint a város az iparűzési adó elvonásával 1,5 milliárd forintnak inthetett búcsút. Az ügyről bővebben itt írtunk:
Szinte senki sem tudott arról, mire készül a kormány Gödön
A Pest megyei önkormányzat sem - ez azután derült ki, hogy a városi és a megyei jegyző leült egyeztetni a Samsung SDI által befizetett iparűzési adó sorsáról. Lényegében a gödi önkormányzatot és a megyei közgyűlést is derült égből villámcsapásként érte a kormány döntése, hogy a gödi lett az első különleges gazdasági övezet az országban.
A gödi gyárról legutóbb pont szerdán írtuk meg, hogy csődközelbe került egyik alvállalkozójuk, a beruházáson dolgozó magyar vállalkozások hónapok óta várnak a pénzükre.