Itthon hvg.hu 2022. május. 04. 19:09

Kovács Zoltán kijelentette a BBC-nek, hogy megvétózzuk az olajembargót

A kormányszóvivő a BBC Hard Talk című műsorának a vendége volt.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Magyarország meg fogja vétózni az orosz olajimport betiltására vonatkozó uniós javaslatot – közölte Kovács Zoltán, Magyarország kormányzati kommunikációért felelős államtitkára a BBC-vel. Kovács szerint a javaslat „elfogadhatatlan” és „tönkre tenné a magyar gazdaságot”. Az államtitkár megjegyzései kétségessé teszik a javaslat sorsát, mivel az olajembargó bevezetését mind a 27 uniós tagállamnak jóvá kell hagynia.

Íme, amit Kovács Stephen Sackurnak, a BBC Hard Talk munkatársának mondott a BBC oldalán közölt részlet szerint:

Stephen Sackur: „Azt akarja mondani, hogy amikor az egységes uniós fellépésre sor kerülne, maguk vétót emelnek? Ezt fogják tenni?”

Kovács Zoltán: „Röviden, igen. De végtére is ne feledjük el, hogyan működik az Európai Unió. A javaslat Brüsszeltől, az Európai Unió adminisztratív, bürokratikus központjától, és nem a tagállamoktól származik. Ők pontosan tudják, hogy amit javasolnak, az a magyar érdekeket sérti, képtelenség, és ha meglépjük, azzal teljesen tönkre tesszük a magyar gazdaságot.”

Korábban mi is megírtuk, hogy az olajembargóval kapcsolatban több uniós ország is aggályokat fogalmazott meg, az Európai Bizottság pedig hajlandó lenne bizonyos kivételeket engedélyezni az importtilalom megszavazásáért cserébe. Magyarország például egészen 2023 végéig vásárolhatna továbbra is orosz nyersolajat. Ugyanakkor Szijjártó Péter külügyminiszter a bizottság enyhítési ajánlatának ismeretében is úgy fogalmazott, hogy nem tudják felelősen támogatni a szankciócsomagra vonatkozó bizottsági javaslatot.

Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 HVG 2025. április. 07. 13:31

Árt a nőknek Orbánék diszkriminatív adórendszere, hiába nőhet az anyák nettója

Összesen közel 2 millió nőnek nem kell majd szja-t fizetnie – plusz annak a 170 ezernek, akik négy vagy több gyerekük miatt már most sem fizetnek. Ám a cégek befagyaszthatják a bruttó béreket, az szja-mentességgel kedvezményezett nők tehát béremeléstől eshetnek el. Így végső soron mélyülhet a nemek közti bérszakadék.