A Pécsi Tudományegyetem jogi karán a 444 cikke szerint a végrehajtói kar már letartóztatott elnöke korábban sorozatban vajazott le vizsgákat.
Vizsgálatot indít a Pécsi Tudományegyetem azokkal az egyetemi vizsgákkal kapcsolatban, amelyek tisztaságát a Völner-ügy során született telefonlehallgatási jegyzőkönyvek megkérdőjelezik, mivel hivatalos etikai szabályok és a vizsgaszabályzat megsértésének gyanúja merült fel. Ezt az egyetem részéről Kottász Gergely, az intézmény sajtóreferense közölte a hvg.hu kérdésére. Az egyetem azt ígéri, hogy a vizsgálat lezárulta után annak eredményéről tájékoztatni fogja a közvéleményt.
A Pécsi Tudományegyetemet azután kerestük meg, hogy a 444 hétfőn megírta: Völner rokonának és Rogán kabinetfőnökének is „varázsolhatott” egyetemi vizsgát a Végrehajtói Kar letartóztatott elnöke.
A 444 megszerezte a Schadl–Völner-ügy nyomozati anyagát, melynek részét képezik azok a feljegyzések is, amiket a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) munkatársai készítettek Schadl György, a Végrehajtói Kar egykori elnökének telefonbeszélgetéseiről. Mivel Schadlt a hatóságok huzamosabb ideig tartották megfigyelés alatt, ezért a nyomozati anyag mintegy 1734 oldalra hízott. A portál részleteket is közölt a lehallgatott telefonbeszélgetésekből, amikből az derül ki, hogy Schadl György a kapcsolatain keresztül befolyásos kormányzati figurák rokonainak, illetve bírósági végrehajtóknak és azok rokonainak segíthetett átmenni különféle egyetemi vizsgákon.
A 444 ezek közül név szerint említi Nagy Ádámot, Rogán Antal kabinetfőnökét, akinek a közéleti elfoglaltsága miatt igen jól jöhetett a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) folytatott tanulmányaiban nyújtott segítő kéz. Hozzá kell azonban tenni, hogy a KNYF az üggyel kapcsolatban csak feltételezés szintjén kötötte össze a lehallgatott beszélgetésekben megnevezett Nagy Ádámot Rogán Antal kabinetfőnökével, ahogyan az is érdekes, hogy bár Schadl a nyomozati anyag tanúsága szerint igen intenzíven foglalkozott Nagy ügyével, és több vizsgán is átsegítette, mégsem derül ki a jegyzőkönyvezett lehallgatásokból, hogy mégis ki kérte meg a közbelépésre.
A portál állítása szerint a PTE-n kívül Schadl keze a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karára is elért, itt tehetett sikeres vizsgát egy telefonhívásának köszönhetően Völner Pál egy rokona is. Ugyanakkor az igazi, nagyüzemszerű vizsgavarázslás terepe a pécsi egyetem volt, ahol – legalábbis a 444 állításai alapján –, Schadl Nagy Ádámon kívül még több végrehajtónak és azok rokonainak intézhetett sikeres vizsgákat. Ezzel kapcsolatban a portál megnevezi dr. Mészáros Emil Pál tanársegédet, Prof. Dr. habil. Kőhalmi Lászlót, a Kriminológiai és Büntetés-végrehajtási Jogi Tanszék vezetőjét és dr. Kovács Bélát a jogi kar dékáni hivatalának vezetőjét, mint olyanokat, akik segítettek a fővégrehajtónak „varázsolni”. Tudni kell, hogy Schadl maga is a pécsi jogi karon oktatott, sőt Mészáros korábban a tanítványa is volt.
A 444 megkereste az érintetteket, akik közül Nagy Ádám, illetve Völner Pál nem nevesített rokona nem reagáltak a portál kérdéseire, míg Mészáros Pál Emil először tagadta, hogy a leiratokban szereplő telefonbeszélgetések megtörténtek volna, később pedig, amikor a portál újságírója szembesítette ezekkel, annyit mondott, hogy Schadl Györggyel baráti viszonyban vannak, de a leiratokban foglaltakra csak később fog tudni reagálni. Kőhalmi László a portálnak úgy nyilatkozott, hogy bármely hallgatónak lehetőséget nyújt arra, hogy a vizsgaidőszak végéig pótolhassa a hiányzó házidolgozatát. Kovács Béla pedig kijelentette, hogy csakis az ügyvédje jelenlétében hajlandó nyilatkozni.