A Magyar Újságírók Országos Szövetsége szerint, amikor a Kossuth rádió tényként közölte, hogy Dobrev Klára adott utasítást a szemkilövetésre, semmibe vették az újságírás legalapvetőbb szabályait.
Állásfoglalást adott ki a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ), mert úgy vélik, a közmédia megsértette a médiatörvényt, amikor tényként közölt egy fikciós filmben, az alkotói fantázia által kreált, hamis vádat egy valós személlyel szemben.
A múlt hét kedden a Kossuth rádió Jó napot, Magyarország! című műsorában a műsorvezető arról beszélt, hogy 65 évvel ezelőtt Apró Antal „fasiszta csőcseléknek” nevezte a forradalmárokat, majd azt mondta, hogy „ugyanezen az elven” döntött Dobrev Klára is 2006-ban az utcán lévő ártatlan emberek szemkilövéséről és megveréséről.
„A Médiatörvény a közszolgálati médiaszolgáltatásról a 82.§ 1-es pont m) bekezdésében úgy fogalmaz: … a közszolgálati médiaszolgáltatás célja: kiegyensúlyozott, pontos, alapos, tárgyilagos és felelős hírszolgáltatás, valamint tájékoztatás, illetve a 2-es pont a) bekezdésben még hozzáteszi: törekszik a médiaszakmai innovációra, a szakmai színvonal folyamatos emelésére, a magas etikai mérce alkalmazására a médiaszolgáltatásban” – írják. A MÚSZ szerint mind a két pontot megsértették.
„A műsorvezető tényként állított valamit, ami a film készítői által bevallottan is csak az alkotói fantázia terméke. A politika játszmáiba úgy szállt be a közmédia, hogy semmibe vette az újságírás legalapvetőbb szabályait” – olvasható az állásfoglalásban.
A MÚOSZ ezek után felszólította a Médiahatóságot és a Magyar Rádió vezetőit, hogy ne működhessen törvénysértő módon a közszolgálat, illetve ne maradjon következmények nélkül az eset.