A Nemzeti Infokommunikációs Zrt. három hónapos időhúzás után adta ki az adatokat.
Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. március tizedikén jelentette be a Budapesti Értéktőzsde honlapján, hogy kétéves szerződést kötöttek a Nemzeti Infokommunikációs Zrt.-vel (NISZ). Azt azonban nem árulták el, hogy mennyit fizettek érte.
Az Átlátszó kikérte az adatokat a NISZ-től, ám az eleinte nem akarta kiadni őket, mondván abban érzékeny technikai információk találhatóak. Emiatt a lap beperelte a NISZ-t, amely végül nem várta meg a bírósági tárgyalást és közölte:
a vállalat két ütemben gyártott le nyolcmillió védettségi igazolványt, bruttó 9,9 milliárd forintért. Ebből következik, hogy egy igazolvány ára nagyjából nettó 979,5 forint volt.
Védettségi igazolványhoz az juthat, aki vagy átesett a fertőzésen, vagy beoltották az első adag vakcinájával. A gyógyultaknál a kártya csak hat hónapig érvényes. Kollégánk több hónapig futott a saját védettségi igazolványa után, az ő beszámolóját itt olvashatják el:
14 hetes Canossa-járás egy védettségi igazolványért
A koncertek és bulik mellett még egy dologhoz kell a védettségi igazolvány: a külföldi utazáshoz, nyaraláshoz. Így most azok futnak nagy számban a kártya után, akik még nyáron szeretnének kezdeni valamit a szabadidejükkel. Szerzőnk beoltottként több mint 14 hetet várt, futott, kért, végül könyörögött és kapott szinte idegösszeomlást felváltva a védettségi igazolványa után tartó hajszában.