Közleményben reagált 132 állatvédő szervezet arra, hogy állatrendőrséget állít fel a Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat Egyesület.
Civil szervezet nem hozhat létre állatrendőrséget. A rendőrség egy állami szervezet, és a civileknek nincs semmilyen hatósági, állam által adott hatásköre. A sajtótájékoztatón elhangzott és a sajtóban megjelent kijelentés, miszerint állatrendőrség alakul, megtévesztő, hamis – írja a Facebook-oldalán a Noé Állatotthon Alapítvány 132 állatvédő szervezet aláírásával.
Arra a hírre reagáltak – igaz, nincs konkretizálva a közleményben –, hogy állatrendőrséget állít fel Budapesten és Pest megyében a Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat Egyesület. A civil szervezet Fülöp Erikhez, a Mi Hazánk Mozgalomból januárban kilépett parlamenti képviselőhöz tartozik.
Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat néven alapított szervezetet egy képviselő
A Nemzeti Állatvédelmi Szolgálatnak többek között az állatok mentése és ellátása lesz a dolga, de ivartalanítási akciókat is csinálnak.
A közleményben azt írják, hogy az állatrendőrség nem rendelkezik hatósági jogkörrel, nem járhat el hivatalosan, nem bírságolhat és nem büntethet. „A céljaik, amelyeket megfogalmaztak – állatmentésekben való részvétel, a mentett állatok elhelyezéséről és ellátásáról való gondoskodás, a kóborállat-állomány csökkentése érdekében ivartalanítási akciók végrehajtása, edukációs kampányokat tartása, hatóságokkal való együttműködés, állatok tartási körülményeinek ellenőrzése – szinte minden állatvédő szervezetnél alap, ez célja és a tevékenysége.”
A tisztánlátás okán tehát: nem alakult állatrendőrség, nincsen új hatóság, a hír az, hogy egy új állatvédő szervezet alakult – tették hozzá.