További másfél évet szánnak az agrárminisztérium tömbje és a Néprajzi Múzeum volt épülete együttes átépítésének előkészítésére.
A kormány az év elején döntött az Országházzal szembeni egykori Földművelésügyi, most Agrárminisztériumnak helyet adó épület jelentős átépítéséről.
Étterem is nyílik a Kossuth téri minisztériumban, újra elterelik a trolit
Város fölé magasodó felhőkarcoló, panorámás látképet eltakaró paplancsarnok, vagy világörökségi helyszínre épített NER-erkély - van miből válogatni, ha az elmúlt évek legmeghatározóbb építkezéseit és felújításait keressük Budapesten. Cikkünkben azt a tíz (plusz egy) projektet gyűjtöttük össze, ami a legjobban változtatott a főváros látképén az elmúlt évtizedben.
Egy szerda este megjelent kormányhatározat az Agrárminisztérium épület és a Néprajzi Múzeum helyén kialakítandó Igazságügyi Palota „összehangolt vagy közös üzemeltetésére vonatkozó koncepciójának” kidolgozására adott, egyébként már másfél hónapja lejárt idén június 30-i határidőt 2022. december 31-ig meghosszabbította.
Ez a jelek szerint azért vált szükségessé, hogy az egész Kossuth térért felelős Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. „a fővállalkozó kivitelező kiválasztását megelőzően további műszaki előkészítő és tervezési feladatokat hajtson végre”.
Most már nem csak a majdani közös üzemeltetésről van szó, hanem a két nagy épület átalakítását, a mélygarázsépítést és az épületek mögötti utcák átépítését együtt akarják kivitelezni is. A műszaki előkészítésre és „az ennek következtében szükség szerint felmerülő áttervezésre” a pénzügyminiszternek 5,5 milliárd forintot kell előteremtenie.
A Steindl Imre Zrt. ezen kívül „a kieső parkolóhelyek környezetében élő kerületi lakosok számára” legfeljebb 500 méteren belül legfeljebb 10 parkolóhelyet bérelhet.