A Klubrádió volt az egyetlen pályázó, úgyhogy egy ideig még senkié sem lesz a 92,9-es frekvencia. Az NMHH gazdasági és műsortervi problémákkal indokolta a döntését.
Nyertes nélkül zárta le a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa szerdán a Budapest 92,9 MHz rádiós frekvencia pályázati eljárását, miután az eljárásban egyetlenként bennmaradt pályázó, a Klubrádió Zrt. ajánlata is érvénytelennek bizonyult - áll az NMHH közleményében. A döntés ellen a pályázó tizenöt napon belül jogorvoslattal élhet.
A Médiatanács indoklása szerint a Klubrádió pályázata több szempontból sem felelt meg a pályázati előírásoknak, a nyilvános cégadatok vizsgálata alapján ugyanis “megállapítható, hogy a Klubrádió több éven át tartó törvénysértő gazdálkodása miatt a hatályos cégjogi szabályok értelmében bármikor kényszertörlési eljárás indítható ellene. A hazai és európai médiaszolgáltatási pályáztatási gyakorlat alapvető és általános elvei szerint a korlátosan rendelkezésre álló rádiós frekvencia működtetésére egy bizonytalan és törvénysértő gazdasági helyzetben lévő vállalkozás nem megfelelő.”
De hibásnak ítélték a lényegi műsortervet is, ami “nem felelt meg a rádiózás alapvető követelményeinek, ellentmondásokat tartalmazott, melyek az eddigi bírósági döntések alapján nem mérlegelhető, objektív hibák, így egyetlen pályázat esetében sem fogadhatók el.”
A Médiatanács ezért inkább senkinek nem adta oda a 92,9-as budapesti rádiófrekvenciát.
Érdekes, hogy Kovács Zoltán ma nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár a Klubrádió ügyéről írt angolul annak apropóján, hogy az Európai Parlamentben is vitáztak a magyar sajtószabadságról. Ebben azt írta, a magyar sajtószabadság igenis rendben van, és bizonyítékként hozta fel, hogy továbbra is van esélye megmaradni a Klubrádiónak.
A döntés pedig ekkorra már órák óta megszületett: szerdán már lehetett tudni, hogy van eredmény, de az NMHH nem árulta el egészen mostanáig, mi az.
A Klubrádió február közepe óta online sugározza adását.