A Semmelweis Egyetem rektora szerint ennyit jelent, hogy az egészségügyi dolgozókat már beoltották.
Kedden 8270-re, a járvány kezdete még nem tapasztalt szintre emelkedett a koronavírusos betegek száma a kórházakban. Ugyanaznap Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa arról számolt be, hogy az intézményben gyakorlatilag megteltek a koronavírusos páciensek ellátásra fenntartott ágyak.
Ennek apropóján a Portfolio.hu kérdéseket küldött a Semmelweis Egyetemnek, hogy megtudja, ott mit tapasztalnak.
Merkely Béla, az intézmény rektora a lapnak küldött válaszában azt írta, hogy a hazai egészségügy, így pedig a Semmelweis Egyetem teherbíró képességét is jelentősen növeli, hogy az abban dolgozók elsőként kaphatták meg a koronavírus-fertőzés elleni védőoltást.
Így annak ellenére, hogy a COVID-19 brit mutációja nagyon agresszív, gyorsan terjed és a korábbiaknál jóval több megbetegedést idéz elő, az egészségügyi ellátók – számításaim szerint – a korábbiakhoz képest 20-25 százalékkal jobban terhelhetők.”
A rektor azt is hozzátette, hogy az egyik legnagyobb koronavírusos betegeket ellátó intézménynek számító egyetemen dolgozók körében drasztikusan csökkent a megbetegedések aránya az átoltottság hatására, jelenleg 4 ezrelék.
Két hét alatt duplázódott meg a lélegeztetőgépen lévő koronavírusos betegek száma
Minden eddiginél több koronavírusos beteget kezelnek kórházban, közülük durván minden 10. ember lélegeztetőgépen van. A Semmelweis Egyetem rektora korábban arról beszélt, a magyar egészségügyi személyzet teherbíró képessége 1000 lélegeztetett beteg körül határozható meg, ekkora és ennél nagyobb számú súlyos állapotban lévő beteget hosszú időn keresztül az ellátórendszer nem bír el.