Az elmúlt két hónapban már hibahatáron túli, 4 százalékos az ellenzék előnye a kormánypárttal szemben.
A Publicus Intézet november 18–21. között végzett közvélemény-kutatást a pártok támogatottságáról a Népszava számára, összesen 1005 fő megkérdezésével.
Az eredmény szerint a Fidesz egy százalékpontot csökkenve, 29 százalékon áll az összes megkérdezett körében, ami alacsonyabb, mint amit az ellenzéknél mértek. A Publicus szerint az ellenzéknek viszont októberben és novemberben is hibahatáron túl, 4 százalékponttal magasabb volt a támogatottsága, mint a Fideszé.
A közvélemény-kutató szerint azóta fordult meg a Fidesz–ellenzék erősorrend az elmúlt hónapokban, mióta megjelentek a járvány nyomán a gazdasági és szociális válság tünetei, kiéleződött a kormány és az ellenzéki önkormányzatok szembenállása, illetve az ellenzéki erők hatékonyabban kommunikálják összefogási szándékukat.
A DK támogatottsága 9 százalék, az MSZP-é 7 százalék, mindkét párt egy százalékot növekedett az elmúlt hónaphoz képest. A Momentum 7 százalékon, míg a Jobbik 5 százalékon áll, mindkét formációnak 1 százalékkal csökkent a támogatottsága.
A Publicus egy pártok feletti kategóriát is mért, az “összefogás szavazó” az összes megkérdezett körében 3 százalék, a biztos szavazó pártválasztók körében pedig 5 százalék. Az intézet ehhez fűzött némi magyarázatot is: azon szavazókat értik összefogás szavazók alatt, akik úgy válaszolnak, hogy CSAK egy összefogott ellenzékre szavaznánk, külön-külön egyik ellenzéki pártra sem.
Az LMP, a Párbeszéd, a Kétfarkú kutya párt, és a Mi hazánk mozgalom támogatottsága 1-1 százalék. A bizonytalanok aránya egy százalékpontot csökkenve, 36 százalék.