A döntések között más érdekességek is vannak a Magyar Közlöny szerint.
Január 11-ig meghosszabbították „a védelmi intézkedések alkalmazhatóságát”. Az erről szóló kormányrendelet szerda este jelent meg, egyúttal több más jogszabályt is módosítottak a veszélyhelyzetre hivatkozva.
Az önkormányzatoknak idén nem kötelező legalább hat ülést tartaniuk, amit egyébként a törvény előír. A kötelező közmeghallgatás is elmaradhat. A közigazgatási hatósági eljárásban a közmeghallgatást az érintettek személyes megjelenése nélkül kell megtartani.
A rendvédelmi szervek hivatásos állományának munkaideje átmenetileg meghaladhatja a heti 48, napi 12 órát (de 24 óránál nem lehet több), a nekik járó legalább nyolc óra pihenőidőbe pedig a törvénytől eltérően a haza- és visszautazás idejét is beszámíthatják legfeljebb két órában. A katonák, rendőrök nem szolgálati útra csak miniszteri engedéllyel utazhatnak külföldre.
Akit – akár uniós polgár, akár azon kívüli – a járványszabályok megsértése miatt kiutasítanak, az a döntéssel szemben indított közigazgatási per során azonnali jogvédelmet nem kérhet.
A személy- és vagyonőrök „az emberi méltóság tiszteletben tartásával” akkor is átvizsgálhatják az érintett beleegyezése nélkül a ruháját, csomagját, járművét, ha nem áll fenn a gyanú, hogy az illetőnél bűncselekményből származó holmi található.
A rendelet mától először csak 15 napra hatályos, de a veszélyhelyzetben szokásos módon a kormány a hatályát a koronavírus-világjárvány második hulláma elleni védekezésről szóló 2020. évi CIX. törvény hatályvesztéséig meghosszabbította, tehát végül 2021. február 8-án veszti hatályát.
Egy másik rendelettel meghosszabbították az ingyenes parkolást, és januárra is kiterjesztették az internet ingyenességét a digitális munkarendben tanulók számára.
Az eddig csak a vendéglátásra, rendezvényekre, kultúrára érvényes adókedvezményt és bértámogatást kiterjesztették a szállodákra, kempingekre, az utazásközvetítésre és utazásszervezésre, időben pedig december és január hónapra.