Itthon MTI 2020. október. 01. 10:00

A németek újabb három magyar megyét nyilvánítottak kockázatosnak

Már öt magyarországi megyét minősített "vörösnek" a német közegészségügyi intézet.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Budapest és Győr-Moson-Sopron megye után Csongrád-Csanád, Vas és Pest megyét is felvették az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) terjedése miatt kockázatosnak minősülő területek listájára Németországban – jelentette az MTI csütörtök délelőtt.

A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) listájára egy sor további európai térség is felkerült, köztük a Romániában, Erdély északnyugati részén fekvő Kolozs (Cluj) megyét, a szlovéniai Koroska régiót és Belgium teljes területét.

A kockázatos besorolás azzal jár, hogy az ilyen területről Németországba érkezőknek 14 napra házi karanténba kell vonulniuk, és értesíteniük kell a helyi egészségügyi hivatalt. Koronavírustesztet legkorábban az ötödik nap elteltével lehet készíttetni. Negatív lelet esetén az egészségügyi hivatal elrendelheti a karantén feloldását. Ezen kívül a német külügyminisztérium utazási figyelmeztetést ad ki, amelyben nyomatékosan eltanácsolja a német állampolgárokat az utazástól.

AFP/Ina FASSBENDER

A kockázatos besorolás során azt vizsgálják, hogy az utóbbi hét napon regisztrált fertőzöttek százezer lakosra vetített száma meghaladta-e az ötvenet az egyes régiókban, vagy ha még nem is haladta meg, egyéb körülmények a fokozott kockázatot jelzik. Emellett a járvány elfojtását célzó helyi erőfeszítéseket (tesztelési kapacitásokat, elvégzett mintavételek számát) is elemzik.

Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.