Péntek este jelent meg az iskolák júniusi működésének részleteiről szóló rendelet.
Június 2-től nyitnak az iskolák és az óvodák, iskolák és bölcsődék. Bár a digitális oktatás a tanév végéig, június 15-ig marad, és a tanév hossza sem változik, konzultálni be lehet menni – közölte korábban Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár.
A pénteken megjelent Magyar Közlöny pedig újabb részletekkel szolgál ki az iskolák nyitvatartási rendjéről: ennek értelmében június 2. és június 26. (idáig kell biztosítaniuk az iskoláknak a gyermekétkeztetést) között minden általános és középfokú iskolának meg kell szervezie a tanulók felügyeletét.
Június 2-től ugyanakkor engedélyezik az iskolákban a pedagógusok és a diákok oktatási célú találkozását, kiscsoportos konzultációk és egyéni felkészítés tartását, amennyiben annak célja az elmúlt hónapokban tanultak rendszerezése, megerősítése, az esetlegesen lemaradó tanulók felzárkóztatása és napközis táborokat is tarthatnak az iskolák.
A felügyelet keretében napközi, szakkör, sportfoglalkozás, egyéni vagy csoportos felzárkóztató foglalkozás, fejlesztőfoglalkozás, egyéni vagy csoportos tehetségfejlesztő foglalkozást is tarthatnak.
Ha pedig a tanuló a lakóhelyétől eltérő településen jár iskolába, és a saját intézményében nem tud tanulófelügyeletben részt venni, felügyeletének ellátását a lakóhelye szerinti településen működő iskola nem tagadhatja meg.
A szakképzést folytató iskolák 2020. június 2-ától a veszélyhelyzetet megelőzően alkalmazott nappali vagy esti munkarendben, vagy tantermen kívüli, digitális munkarendben egyaránt működhetnek az iskola vezetőjének döntése szerint.
A felügyeletet igénybe nem vevő tanulók számára a szünidei gyermekétkeztetést a tanítási szünetre vonatkozó szabályok szerint kell biztosítani.
Az iskolai tanulófelügyeletben részt vevő gyermekek, tanulók számáról az iskolák naponta szolgáltatnak adatot a KIR rendszer használatával, a KIR rendszerben meghatározott adattartalommal.