Itthon MTI 2020. április. 30. 14:11

Kovács Zoltán a kettős mércét kifogásolta a Bloombergnél

Az államtitkár visszautasítja a bádogdiktátorozást.

A magyar kormánnyal szemben használt kettős mércét kifogásolta Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a Bloomberg médiavállalat honlapján megjelent véleménycikkre írt válaszlevelében, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.

Andreas Kluth, a Bloomberg szerzője szombati, A koronavírus rávilágított az EU növekvő irrelevanciájára című véleménycikkében "bádogdiktátornak" nevezte Orbán Viktort, Magyarország demokratikusan megválasztott miniszterelnökét, aki szerinte "kasztrálta az ellenzék, a bíróságok és a sajtó nagy részét", és rendeleti kormányzás bevezetésére használta fel a koronavírus-járványt – emlékeztetett Kovács Zoltán.

Az államtitkár fájlalja, hogy a cikkben nem szerepelt, hogy számos más európai uniós tagállam rendkívüli állapotot vezetett be, egyes kormányok pedig sokkal nagyobb hatalmat ragadtak magukhoz, mint Orbán Viktor ideiglenes jogkörei. Ehhez német, svájci és spanyol példákra hivatkozott. "Ennek ellenére nincs olyan újságíró, aki a német, svájci vagy spanyol jogállamiság miatt aggódna, és senki sem meri bádogdiktátornak hívni egyik említett ország vezetőjét sem" – írta Kovács.

"Kluth egyúttal figyelmen kívül hagyja azt a kényelmetlen tényt, hogy ezek a rendkívüli intézkedések népszerűek a magyarok körében, és csaknem 60 százalékuk véli úgy, hogy meg kellene hosszabbítani őket a világjárvány végéig" – jelezte levelében az államtitkár, aki megjegyezte azt is, hogy a magyar kormány intézkedéseinek eredményességét Ledia Lazeri, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodájának vezetője is elismerte.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.