A főváros folyamatosan elemzi a koronavírus-járvány miatt kialakult közlekedési helyzetet.
A fővárosi önkormányzat szakmai stábja elkezdte kidolgozni a kerékpáros hálózat gyors bővítésének stratégiáját, ami a lecsökkent közúti forgalom mellett is biztonságos és komfortos feltételeket teremt, mondta el az Indexnek a főlgármesteri iroda kabinetfőnöke.
Balogh Samu elmondása szerint folyamatosan elemzik a kialakult közlekedési helyzetet: a közúti forgalom előbb 60, majd a múlt héten 50 százalékra esett vissza. Megkezdték az új kerékpáros útvonalak kiválasztását, az ideiglenes beavatkozások előkészítését.
A kabinetfőnök közlése szerint április elején lesz esedékes az új útvonalak megnyitása.
A fővárosi kerékpárutakról és a közlekedés átszervezéséről írt hosszú Facebook-bejegyzést a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója is. Vitézy Dávid szerint sok város ideiglenes kerékpársávokkal segíti a megnövekedett kerékpáros forgalmat, erre lenne szükség Budapestnek is.
A vezérigazgató szerint ebben a helyzetben sok város a többsávos utakon egy vagy akár több forgalmi sávot kerékpársávvá alakít, eddig hiányzó közvetlen összeköttetéseket nyit meg és jelzőlámpa-rendszereket hangol át a kerékpárosok igényeinek megfelelően.
"Mire feloldják a veszélyhelyzetet és az élet visszatér a rendes medrébe, remélhetőleg budapestiek tíz- és százezrei fedezik föl, hogy nincsen szükségük autóra a mindennapokban, viszont annál inkább igényük van a gyors eljutás szabadságára és a szabad levegőre, ahogy az 1970-es évek olajválsága után a holland és dán városokban történt" - írta Vitézy.