Itthon hvg.hu 2019. november. 22. 13:22

Külsős bizottsági helyeket kapott három győri szakadár jobbikos

Az összefogásból közvetlenül a választás előtt kiugró három volt jobbikos képviselőjelölt jutott a bizottsági helyekhez. A negyedik szakadár, pedig beült a közgyűlésbe az összefogás kompenzációs listájáról.

A Civilek Győrért jóvoltából külsős bizottsági helyhez jutott a három, összefogást faképnél hagyó jobbikos jelölt - írja az Úgytudjuk.

Borkai-botrány kellős közepén, a választás előtt öt nappal a Jobbik négy, közös ellenzéki jelöltként indított győri képviselőjelöltje visszalépett az önkormányzati választástól. Az eset hatalmas felzúdulást váltott ki az ellenzéki oldalon, a Jobbik országos elnöksége felfüggesztette a győri alapszervezet működését, a négy visszalépő képviselőjelöltet pedig az összes párton belüli tisztségéből visszahívta.

Az egyik szakadár, Fodor Roland beült a város közgyűlésébe, ráadásul annak az ellenzéki összefogásnak a kompenzációs listájáról, akiktől az utolsó pillanatban a társaival távozott. Hiába léptek vissza egyéniben, a kompenzációs lista változatlan maradt.

Most az Úgytudjuk arról számolt be, hogy ugyan a volt jobbikos Kovács László, a Civilek Győrért nevű szervezet vezetője végig tagadta, hogy köze lett volna a jobbikosok lépéséhez, most három volt képviselőjelölt, Weller Ramóna, Horváth Balázs és a Takács Gábor is külsős bizottsági helyhez jutott, akiket ráadásul Kovácsék jelöltek a posztokra.

Az összefogás négy képviselőjelöltje két külső bizottsági helyről dönthetett volna (végül lemondtak erről), a Civilek Győrért viszont négy ilyen külsős helyet kapott, pedig ők csak két képviselővel vannak jelen a közgyűlésben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.