Itthon MTI 2019. szeptember. 29. 21:52

27 fok és talajmenti fagy is várható a jövő héten

Széllel jön a hideg a hét közepén.

Meleg, napsütéses, de szeles idővel indul a jövő hét. Szerdától egyre többfelé várható eső, és nagyjából 10 fokos lehűlésre is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a többórás napsütés mellett helyenként alakul ki záporeső, egy-egy zivatar. A délnyugati országrész kivételével sokfelé viharossá fokozódik a szél, legerősebb széllökések az északi megyékben, a magasabban fekvő területeken várhatók. A leghidegebb órákban 10-17 fok lesz. Napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.

Kedden, október elsején napos idő várható, csapadék nem valószínű. A szél megélénkül, a Kisalföldön meg is erősödik. A minimumhőmérséklet döntően 10-15, a maximumhőmérséklet 20-25 fok között alakul.

Szerdán egyre többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar is lehet. A szél megélénkül, időnként meg is erősödik, estétől viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet általában 20-26 fok között alakul, de a Dunántúl nyugati részein hűvösebb is lehet.

Csütörtökön északnyugat felől fokozatosan megszűnik a csapadék. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik, majd estére mérséklődik a légmozgás. A minimumhőmérséklet 8-14 fok között valószínű. A nappali maximumok 11-16 fok között alakulnak.

Pénteken és szombaton hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Pénteken nem valószínű csapadék, szombaton helyenként előfordulhat zápor. A leghidegebb órákban 3-8 fok lesz, helyenként talaj menti fagy is lehet. Napközben 13-18 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap néhol fordulhat elő zápor. A minimumhőmérséklet 3-8 fok között alakul, helyenként talaj menti fagy is lehet. A nappali maximumok 14-19 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.