Baján, Zalaegerszegen, Miskolcon, Kiskunfélegyházán és Kecskeméten is demonstrációk voltak.
A múlt szerdán a Munka törvénykönyve "rabszolgatörvény" néven elhíresült módosításának parlamenti elfogadása után kezdődött tüntetéshullám a vidéki városokat is elérte, szerdán is több helyen tartottak megmozdulásokat, de csütörtökön is voltak demonstrációk, amelyekről a Mészáros Lőrinc-féle helyi Mediaworks-lapok is beszámoltak.
Zalaegerszeg
Zalaegerszegen több mint három órán át tartó félpályás útlezárással tiltakoztak csütörtök délután a város déli ipari parkjánál az ellenzéki pártok és a szakszervezetek a kormány intézkedései ellen.
A Jobbik, a Magyar Szocialista Párt, a Demokratikus Koalíció, a Lehet Más a Politika, valamint a Vasas Szakszervezeti Szövetség által közösen szervezett demonstráción harmincegynéhány autó sorakozott fel, a néhány perces várakozásra kényszerülő járműforgalmat a rendőrök irányították. A kocsik mellett álló demonstrálók magyar és európai uniós zászlókkal, párt- és szakszervezeti lobogókkal, illetve a követeléseiket megfogalmazó transzparensekkel tiltakoztak a kormány intézkedései ellen.
Benke Richárd, a Jobbik zalaegerszegi választókerületi elnöke a helyszínen tartott sajtótájékoztatón a többi pártvezető körében és azok nevében azt mondta: Zalaegerszegen először fordult elő, hogy az ellenzék közösen vesz részt egy demonstráción. A "rabszolgatörvény" elfogadása miatt az elvi és ideológiai nézetkülönbségeket félre tudták tenni, és a munkavállalók érdekében a pártok által megfogalmazott ötpontos követeléssel tiltakoztak Zalaegerszegen is – jelezte a jobbikos politikus.
Miskolc
Miskolcon az Autonóm Területi Szakszervezet (ATSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szervezett kormányellenes tüntetést, amely szintén félpályás útlezárással kezdődött. A helyi Boon.hu beszámolója szerint a tüntetésen részt vevők autói rendőri felvezetéssel érkeztek a Gömöri pályaudvartól a 26-os út Búza téri szakaszára a görög katolikus templom mellé. Az útlezárás rövid idő alatt éreztette hatását, a 3-as és 26-os főutak csomópontjában nagy dugók alakultak ki a demonstráció ideje alatt.
A forgalomlassító akcióban 13 személygépkocsi vehetett részt. A gépkocsikon a szervező szakszervezetek mellett feltűntek a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) zászlói, valamit transzparensekkel is tiltakoztak a résztvevők a munka törvénykönyvének változása és a közigazgatási bíróságok bevezetése ellen.
Az útlezárás végeztével a gépkocsik elhagyták a helyszínt, az akció délután öt órától egy vonulással egybekötött békés tüntetéssel folytatódott, a Népszava beszámolója szerint a Centrum parkolóból a Hősök terére vonultak a tüntetők, a lap becslése szerint 6-700-an, köztük munkások, a környező gyárak dolgozói és diákok is.
A téren a szakszervezetek, politikai pártok és civilek képviselői tartották meg beszédeiket. Szűcs Péter, a PDSZ miskolci elnöke hangsúlyozta, hogy a szakszervezetek történelmi jelentőségű tettet hajtottak végre, mert végre összefogtak, hálózatba szerveződtek, s megkezdték az előkészületeket egy országos sztrájkhoz, amely akár már januárban megbéníthatja az országot. Az MSZP-s Varga László és a jobbikos Jakab Péter együtt lépett a pódiumra, de felszólalt Pilz Olivér, a Tanítanék Mozgalom egyik alapítója is, aki arról beszélt, hogy a 2011-es Nemzeti Köznevelési Törvény a diákokat tette rabszolgává.
A Boon.hu beszámolója szerint a résztvevő szakszervezetek végül aláírták a megyei akciószövetség létrehozásáról szóló megállapodást.
Kecskemét
Kecskeméten a Hírös.hu beszámolója szerint 400-450 fő gyűlt össze a Városháza előtt az összellenzéki tüntetésen. A demonstráció itt is egy forgalomlassító akcióval indult, mintegy 30 autó vonult fel a Mercedes-Benz gyárral szemben lévő félegyházi körforgalomtól a helyi MÖMAX áruházig. Innen gyalog vonultak a demonstrálók a Batthyány utcán a Városházához, egy idő után már az úttesten.
A Városháza előtt ellenzéki szónokok mondtak beszédeket, majd a demonstrálók a Kecskeméti Televízióhoz, a Városházához és a Gong Rádióhoz vonultak. A Baon.hu írása szerint az utóbbi kivételével mindenhol átvették az ellenzéki pártok közös követeléseit tartalmazó, öt pontos petíciót, amit eljuttattak a Petőfi Népe/baon.hu szerkesztőségéhez is.
A kecskeméti tüntetők saját petíciót is összeállítottak, melyben többek között követelik Kecskemét két országgyűlési képviselője, Zombor Gábor és Salacz László lemondását és felszólították Kecskemét polgármesterét, hogy a város tulajdonában álló cégeknél ne alkalmazzák a „rabszolgatörvényt”.
Kiskunfélegyháza
A Baon.hu beszámolója szerint közel száz ember tüntetett csütörtök délután Kiskunfélegyházán is, a városháza előtti ereklyés országzászlónál. A tüntetők zászlókat és transzparenseket lengetve demokráciát és szabadságot követeltek. Az összegyűltekhez a Magyar Szocialista Párt, a Lehet Más a Politika, a Jobbik, a Demokratikus Koalíció és a Magyar Kétfarkú Kutyapárt helyi vezetői szóltak. A beszédekben munkát, kenyeret, tisztességes béreket, szabad felsőoktatást és a túlóratörvény visszavonását követelték.
Békéscsaba
A helyi lap, a Beol.hu szerint több mint százan vettek részt csütörtökön este Békéscsabán az ellenzéki tüntetésen, amelyet a Derkovits soron, a lap szerkesztőségének is helyet adó épület mellett tartottak. A megmozdulást a DK, az MSZP, a Jobbik és a Liberálisok szervezték, és a pártok helyi képviselői szólaltak fel.
A szónokok a köztársaság újjáépítését, európai Magyarországot, rendes oktatást és egészségügyet, szabad sajtót és valódi tájékoztatást követeltek.
Baja
A Bács-Kiskun megyei lap, a Baon.hu azt írja, Baján a Sikeres Bajáért Egyesület szervezésében tartottak figyelemfelkeltő forgalomlassító demonstrációt csütörtök délután. Itt mintegy kéttucatnyi gépkocsi vonult fel, majd parkolt le a Bajcsy-Zsilinszky úton, ahol rendőri irányítás mellett lehetett ez idő alatt közlekedni.
A várakozásra kényszerülőket a szervezők szaloncukorral és a „rabszolgatörvény”, valamint a „propaganda elleni” szóróanyaggal kínálták. A helyi összellenzéki – DK, Jobbik, MSZP, Momentum – támogatást élvező demonstráció követelte a törvény visszavonását, a kevesebb rendőri túlórát, a független bíróságokat, az európai ügyészséget és a független közmédiát.
Hajdú Miklós, a képviselő-testület ellenzéki frakciójának vezetője elmondta: a helyi televízióban kívánják beolvastatni petíciójukat. "Baján is meg akarjuk mutatni, hogy elégedetlenek vagyunk a kormánnyal. A rabszolgatörvény az utolsó csepp volt a pohárban, a város többsége áprilisban sem a Fideszre szavazott. Ez az utóbbi évek legnagyobb tüntetése, mintegy százan jelezték részvételüket, meg tudjuk azt mutatni, hogy ez a város sem hagyja magát" – fogalmazott.
Orosháza
Orosházán Fetser János, a helyi MSZP-frakció vezetője, önkormányzati képviselő szervezett tüntetést, amelyet a városháza előtt tartottak. A téren a Beol.hu beszámolója szerint nagyságrendileg százan gyűltek össze, köztük a Momentum aktivistái is.
Többen is felszólaltak, követelve a független közmédiát, a korrupcióellenes ügyészség felállítását, a túlóratörvény semmissé tételét. Kijelentették, normális országot, normális várost akarnak, s ismertették az ellenzék ötpontos petícióját.
A túlóratörvényt Áder János államfő egyébként éppen csütörtökön írta alá.