Bús Balázs szerint Kiss Anita pártatlanul járt el, az önkormányzat ellenzéki képviselői viszont egy szégyenteljes politikai akcióhoz asszisztáltak.
Ahogy beszámoltunk róla, az MTVA vezérigazgatója, Papp Dániel nem volt hajlandó tárgyalni azokkal az ellenzéki képviselőkkel, akik szerették volna beolvasni követeléseiket a köztévében. Megjelent viszont Óbuda jegyzője, Kiss Anita, miután Papp bejelentést tett a kerületnél, mondván, az ellenzéki képviselők zavarják a munkát.
A jegyző arról tájékoztatta a politikusokat, hogy Papp kérelme alapján a képviselők ellen birtokvédelmi eljárás indít. A végzés most a Népszava birtokába került, a lap szerint igen furcsa indokra hivatkozva akarták kidobni az ellenzéki honatyákat az MTVA székházából.
A képviselők az épületben való folyamatos tartózkodása nem egyeztethető össze az intézmény közszolgálati funkciójának a gyakorlásával és a közmédia belső rendjével
– írta Kiss Anita jegyző. Ezzel arra kötelezte a képviselőket, hogy hagyják el az MTVA székházának területét, pedig a képviselői jogállásról szóló törvény egyértelműen kimondja: a képviselőknek jogában áll az államigazgatás valamennyi szervének épületébe, így még a nemzetbiztonsági szolgálatok működésére szolgáló területre is belépni. A jegyzői végzés szerint az eljárást a közmédia megbízott vezérigazgatója, Papp Dániel kezdeményezte, az óbudai jegyző pedig a magyar közigazgatásban rekordgyorsaságúnak számító eljárással még aznap kiszállt a helyszínre és döntött.
Nem sokkal az események után több III. kerületi ellenzéki önkormányzati képviselő nyílt levélben kérte Kiss Anitát, hogy „ne segítse az MTVA törvénytelen eljárásait”. A politikusok azt írták, az MTVA biztonsági őrei jogellenesen akarták megzavarni a munkájukat végző képviselőket. Mivel az országgyűlési képviselők nem magánszemélyként járnak el, így velük szemben a birtokvédelmi eljárás lefolytatása fogalmi képtelenség.
Az ügyre reagált Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere is, aki a kerület honlapján azt írta: mivel szerinte az ellenzéki képviselők is „kiválóan tájékozottak voltak az eseményekkel kapcsolatban”, ezért nagyon sajnálja, hogy asszisztáltak egy „szégyenteljes politikai akcióhoz, ahelyett, hogy inkább együttérzésüket fejezték volna ki a jegyző felé azért, hogy a hatósági feladatainak végzése közben őt, minden alap nélküli és tisztességes emberekhez méltatlan inzultusok érték a képviselők párttársai részéről”.
Bús szerint a nyílt levelet jegyző képviselők rövid távú politikai érdekeik mentén nyilvánultak meg, ezért a polgármester felszólítja a képviselőket, hogy kérjenek elnézést a jegyzőtől.