A köztévében töltötte az éjszakát Hadházy Ákos és több ellenzéki képviselő, egy részüket erőszakkal távolították el az MTVA épületéből. Hadházyt úgy lökték ki a fegyveres őrök, hogy a földre esett, de Szél Bernadett is sírva hagyta el a székházat.
Facebook oldalán írt rövid jogi szakvéleményt Nehéz-Posony Márton ügyvéd az MTVA-ban történtekről. Az egyértelműség kedvéért pontokba szedve magyarázta el a jogi helyzetet.
- A vagyonőrök nem hivatalos személyek, egy magáncég alkalmazottai.
- A rájuk vonatkozó törvény szerint arányos testi erővel megakadályozhatják a védett intézménybe történő jogtalan behatolást, illetve a behatolót eltávolíthatják.
- Az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint a képviselő az igazolványa birtokában bármely közintézménybe beléphet, csak a működését nem akadályozhatja aránytalan mértékben.
- Az országgyűlési képviselőkkel szemben ezért az adott esetben nem volt helye semmilyen erőszak alkalmazásának.
- Az országgyűlési képviselő viszont hivatalos személy.
- A Btk. 310. § szerint aki hivatalos vagy külföldi hivatalos személyt jogszerű eljárásában erőszakkal akadályoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a hivatalos személy elleni erőszakot csoportosan, fegyveresen vagy felfegyverkezve követik el (mindhárom minősítő körülmény fennáll).
Az MTVA-nál történtek miatt az ellenzék vizsgálóbizottság felállítását követelte, ám a házbizottság mai ülésén ezt a témát nem vették napirendre. Meglátásuk szerint a képviselők mentelmi joga sérülhetett, ezért a Mentelmi bizottsággal is vizsgáltatnák az ügyet.