A felfüggesztést Polt Péter legfőbb ügyész kezdeményezte. Burány vállalta a felelősségét.
Az MSZP-s politikus (aki a Párbeszéd padsoraiban ül) mentelmi jogát a parlamenti képviselők 162 igennel, egyhangú döntéssel felfüggesztette Burány Sándor mentelmi jogát. Burány mellett igennel szavaztak a Fidesz, a KDNP, az MSZP, a DK, az LMP, a Párbeszéd, és a Jobbik képviselői, valamint a függetlenek is. (A felfüggesztéshez a jelen képviselők kétharmadának igen szavazata kellett.)
A mentelmi bizottság korábban úgy határozott, azt javasolja a Háznak, függesszék fel a mentelmi jogát, hogy a képviselő tisztázhassa magát. Burány Sándor nem kívánt felszólalni.
Az ellenzéki politikus vállalta a felelősséget, amiért még januárban enyhe fokú alkoholos befolyásoltság alatt vezette gépjárművét a fővárosban. Akkor Burány azt mondta, élete legnagyobb hibáját követte el, amikor ittasan volán mögé ült.
„Január 19-én este szeretteim társaságában sört fogyasztottam, majd elkövettem életem egyik legnagyobb hibáját: autóba ültem és vezettem” – írta közösségi oldalán. a közúti ellenőrzést végző rendőrök megállították és a szonda megfújására kérték, mivel az alkohol elfogyasztását jelezte, jegyzőkönyvet vettek fel, majd bevonták jogosítványát és eljárást kezdeményeztek. Mentelmi jogára nem hivatkozott, arról a helyszínen lemondott, hiszen cselekedetei következményeit minden körülmények között vállalta és vállalja, írja a szocialista politikus, ezért nem érti, hogy miért kérik ki a mentelmi jogát.
Pedig érthető: a jogszabályok szerint ugyanis valamilyen törvénysértő cselekedeten való tettenéréskor a mentelmi jog nem érvényes. Arról politikus önmaga amúgy sem mondhat le, azt a parlament szavazás útján veheti csak el egy képviselőtől.