Itthon hvg.hu 2018. május. 16. 10:58

Szinte soha nem látott mélyponton a magyar foci

Hiába az állami milliárdok, olyan mélyen a magyar labdarúgás, hogy arra még a régióban sem volt nagyon példa.

Az első kétharmadkor, 2010-ben újra felragyogott a magyar labdarúgás csillaga, közvetlenül a költségvetésből is elkezdték önteni a sportágba a pénzt, ráadásul 2011. júliusától a tao-támogatási rendszert is bevezették, aminek köszönhetően aztán százmilliárdok zúdultak a látvány-csapatsportokba, elsősorban a fociba.

Elméletileg az utánpótlásba, de a gyakorlat mást mutat, írja az Mfor.hu, az igazság pedig az, hogy ennyi állami forint még soha nem volt a magyar fociban. A pénz mellé megérkeztek a tervek is, stadionokat avattak, célkitűzés lett, hogy a magyar klubok, elsősorban a Ferencváros és a Videoton a BL csoportkörébe jusson. De a valóság ettől nagyon messze, a lap rámutat arra, hogy az UEFA koefficiensek alapján összeállított friss rangsora szerint nagyon mélyen vagyunk.

A 2002/2003-as évad óta a régiós országok bajnokságai közül csak egyetlen évad erejéig egy ország volt ennél mélyebben. Szlovéniának 2010/2011-ben a 38. hellyel kellett beérnie. Magyarország most a 36., az előző szezonhoz képest három helyet visszacsúszva. Ennél rosszabbul még egyszer sem álltunk, ugyanilyen helyezéssel egyedül csak a 2009/2010-es évadban, tehát 9 éve kellett beérnünk.

Akkor felívelés kezdődött, köszönhetően annak, hogy ekkor a Debrecen BL főtáblára jutott. A következő évadban ismét főtáblás lett, igaz az Európa Ligában, két évvel később pedig a Videoton mérethette meg magát ugyanitt. 2014 után azonban egyre mélyebbre süllyed az európai színtéren, azóta klubszinten a legjobb nemzetközi eredményünk, hogy egyszer a Videoton, egyszer pedig a Debrecen eljutott a rájátszásig.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.