Itthon MTI 2018. május. 03. 12:03

Orbán kész tárgyalni Brüsszellel a jogállamiságról

A kormányfő a Fidesz-frakció alakuló ülésére érkezőben, újságírói kérdésre válaszolva árulta el, mit gondol a Brüsszelben elhangzottakról.

Arra a kérdésre, mit szól Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnök szerdai bejelentéséhez, miszerint a jogállamiság lenne a feltétele az uniós pénzek folyósításának, Orbán Viktor azt válaszolta: "készen állunk ennek megtárgyalására".

Arra a felvetésre, hogy Magyarország csatlakozik-e az Európai Ügyészséghez, úgy reagált: a magyar alkotmány szerint az ügyészség szuverenitási kérdés. (A mostani bizottsági javaslat egyébként nem tartalmaz olyan előírást, amely szerint az Európai Ügyészséghez csatlakoznia kell a tagállamnak, csak együttműködést vár el a szervezettel.)

Amikor arról kérdezték, hogy az Európai Néppárt vezetőivel folytatott brüsszeli megbeszéléséin szó esett-e arról, hogy a Fidesz távozzon a pártcsaládból, a kormányfő közölte: ellenkezőleg, arról volt szó, hogyan tud a Fidesz részt venni az európai parlamenti választási kampányban úgy, hogy a néppárt győzni tudjon. "Felajánlottam a segítségünket" – jelentette ki.

Arról, hogy a CEU működése feltétele lehet-e a néppárttal való gördülékeny, problémamentes együttműködésnek, azt válaszolta: Magyarországnak senki semmilyen ügyben nem szabhat előfeltételt.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.