Itthon hvg.hu 2018. április. 15. 08:43

Meglepetés! Sorost látja a szombati tüntetés mögött a kormány

A kormánypárti sajtó pedig bőszen bólogat, vagy úgy tesz, mintha mi sem történt volna.

Vasárnap reggelre rakta össze a szombati tüntetés körülményeit a kormány, Rogán Antal iránymutatásának megfelelően pedig a kormánypárti média is az estinél jóval határozottabban számolt be a szervezők szerint több mint százezer ellenzékit megmozgató eseményről.

Nagy meglepetés nincs: a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter szerint a „szombati tüntetés nem magánkezdeményezésből, hanem a Soros-hálózat szervezésében és Soros György pénzéből jött létre, mert valójában ő az, aki nem tudja elfogadni a múlt heti választás eredményét”. A Kossuth Rádió Vasárnai Újság című műsorában a politikus azt is hozzátette, hogy az események mögött igazából nem is az ellenzék pártjai állnak, hiszen őket is kívülről mozgatják.

Jó hír, hogy a miniszter szerint az még belefér a véleménynyilvánítás és „az egyet nem értés jogába”, ha valaki nem tudja elfogadni a választás végeredményét. Mivel azonban nincs több jogorvoslati kezdeményezés, mint négy vagy nyolc éve, a tiltakozások szerinte „bolhacirkuszok”, miközben „a kormány erős felhatalmazást kapott az EU, az ENSZ vagy épp Soros György törekvéseivel szemben.” Utóbbi szerinte az ellenzéki pártokon és az „önmagukat civilnek nevező szervezetek” támogatásával akarta manipulálni a választást.

Sorosozott a kormánymédia is: az Origo szerint „nevetségességbe fulladó antidemokratikus dzsemborit tartottak a totálisan megbukott ellenzéki pártok Budapest belvárosában”, amitől az „ellenzéki propagandamédiumok” „valóságos transzba estek”. A jelzőkben és politikusokban is bővelkedő beszámolóból igazából két elem hiányzik: az, hogy a tüntetésen mégis hányan vettek részt, és olyan totálkép, amilyenből az látszott volna.

Ez a Magyar Időknek sem sikerült a „Tüntettek a csalódott ellenzéki szimpatizánsok című cikkében”, igaz, a napilap internetes kiadása egyetlen képet sem közölt a jobbára az MTI-ből átvett tudósításához, pedig a nemzeti hírügynökség maga is elég sokat közölt.

hvg.hu

A Kossuth téri tömeget ábrázoló kép volt a 888-on, ám a nyúlfarknyi tudósítás a tömegbecslésen kívül nem is nagyon foglalkozott mással. A szerző azt azért megjegyezte: „a Fidesz-KDNP ennyi szavazattal a világ bármelyik országában megnyerte volna a választást és egyedül alakíthatna kormányt, sokan mégis úgy érezték, most kell utcára menniük a szavazatok újraszámlálását követelni, és a demokratikusan, kiugróan magas részvétel mellett megválasztott kormánynak pedig le kell mondani, bár az még meg sem alakult.”

A Mediaworks megyei lapjaihoz tartozó internetes oldalak olvasói még rosszabbul jártak, ők egyáltalán nem tudhatnak meg semmit arról, mi történt szombat délután Budapesten. Kapnak viszont két publicisztikát is, egyiket Szakács Árpád tollából a „vidékieket sértegető budapesti értelmiségiekről”, a másikat pedig Toót-Holló Tamástól arról, hogy „véget ért a liberálisok aranykora”.

A Pesti Srácok ehhez képest kivételesen vezető helyen, a hvg.hu-hoz hasonlóan több anyagban hozza az eseményt – a vezető anyag azonban a 24.hu-ra hivatkozik, igaz, tegnap ők élőben közvetítettek arról, hogy "százezredszerre tüntiznek a bukott ellenzéki pártok csalódott szavazói". A vezető anyag mellett elhelyezett, „Ezt akarjuk? Soros gyújtogatóit?” című, autógumikat égetőket ábrázoló fotóval illusztrált jegyzetében Máté T. Gyula „kínosan rossz vígjátéknak” nevezi a tüntetést, amelyen szerinte „nem voltak kevesen, de azért nem pályáznék a helyükben a Békemenet szintjére”. A szerző a Majdannal hasonlítja össze a megmozdulást, majd megjegyzi: „nagyon szeretném azt hinni, hogy ez az egész nem azért van, mert már manipulálják egy készülő generáció agyát.”

 

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.