A testület szocialista elnöke, Molnár Zsolt szerint a jövő keddi ülésen tisztázni kell a Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter kötvényjegyzésével kapcsolatos állításokat.
Kedden a Magyar Nemzet egy a birtokába került közjegyzői okirat alapján azt írta: Kósa Lajos 4 milliárd 350 millió euró felett rendelkezhetett. A Tóth Ádám közjegyzői irodájában készült dokumentumból az derül ki, hogy a fideszes politikus 2013. január 28-án kötött szerződést a megbízójával, és a több mint 1300 milliárd forintnyi összeget az FHB-nál helyezték el, s a megbízó felruházta Kósa Lajost, hogy a "megbízó helyett és annak képviseletében a jelzett összegből magyar államkötvényeket vásároljon", és azokat a "megbízó nevén vezetett befektetési számlán elhelyezze" – írja a lap.
Kósa Lajos keddi sajtótájékoztatón ezzel kapcsolatban úgy reagált: "igazi szélhámosság, kamutörténet". Leszögezte: "soha senkinek nem vettem állampapírt, és soha senkitől nem fogadtam el pénzt". Az ügy további fejleményeiről itt olvashatnak.
Német örökösnő vagy csengeri háztartásbeli a Kósa Lajost megkörnyékező rejtélyes eurómilliárdos?
Magyar embernek nincs 1300 milliárd forintja, márpedig egy állítólagos közjegyzői okirat szerint ekkora összegnek a kezelésével bízta meg valaki Kósa Lajost. Az okirat hitelességét nem tudjuk bizonyítani, Kósa Lajos viszont nem cáfolja, hogy létezik az irat. Összegyűjtöttük, mit érdemes tudni az ügyről.
Molnár Zsolt szerint az ülésen azt is vizsgálni kell majd, történt-e "visszaélés, kémkedés" Hódmezővásárhely nemrég megválasztott polgármesterének, a független Márki-Zay Péter és családjának sérelmére.
Múlt héten jelentek meg sajtóhírek arról, hogy Hódmezővásárhely nemrég megválasztott polgármesterének számítógépére valaki olyan kémprogramot telepített, amivel minden számítógépes tevékenységet nyomon tud követni.
Molnár az elmúlt időszakban többször is összehívta a nemzetbiztonsági bizottságot, de határozatképtelenség miatt nem tudtak mindig ülést tartani. Legutóbb február 28-án ülésezett a testület, de akkori is vita alakult ki a napirendről Németh Szilárd, a testület fideszes alelnöke és Molnár Zsolt MSZP-s bizottsági elnök között.
Németh Szilárd akkor az ülés után azt mondta: a tavaszi ülésszak utolsó nemzetbiztonsági bizottsági ülésén vettek részt, s az általa javasolt napirend nyomán el tudták végezni azt a munkát, amelyet a jogszabályok, az Országgyűlés házszabálya a testület hatáskörébe utal.
Az ügy további fejleményeiről itt olvashatnak.