Itthon hvg.hu 2018. március. 01. 12:30

Nem tilthatták volna ki a kommentelőt

Diszkriminált a Debreceni Egyetem, amikor kitiltotta oldaláról a Putyint kritizáló kommentelőt – mondta ki az Egyenlő Bánásmód Hatóság.

Elmarasztalta az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) a Debreceni Egyetemet, mert politikai véleménye miatt diszkriminálta diákját, aki Putyin ellen az egyetem Facebook-oldalán tiltakozott. A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) 2017 októberében indított eljárást az EBH előtt Barna Eszter ügyében, aki Putyin díszpolgári címe miatt írta ki az egyetem oldalára, hogy ő ehhez „nem adja a nevét”, majd kitiltották az oldalról.


A TASZ azzal érvelt, hogy a kommentelő kitiltása megsértette az egyenlő bánásmódhoz való jogát. „Barna Eszter, a Debreceni Egyetem hallgatója, a politikai véleményét fogalmazta meg egy állami intézmény által mindenki számára biztosított csatornán. Az eljárásban kiderült, hogy az egyetem egyedileg tiltotta ki az oldaláról. Az eljárás során az egyetemnek kellett volna bebizonyítania, hogy nem a politikai véleménye miatt vonta meg ügyfelünk hozzászólási jogát. A Debreceni Egyetem nem is cáfolta, hogy a politikai vélemények megfogalmazását korlátozta a Facebook-oldalán, ezt azonban nem tartotta diszkriminációnak.” A TASZ ügyfelének hozzászólási jogát a kritikus megjegyzés közzététele után vonta meg az egyetem, miközben olyan felhasználók, aki nem fogalmaztak meg ilyen véleményt, a mai napig szabadon kommentelhetnek az oldalon.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.