Itthon hvg.hu 2017. december. 14. 13:10

Lehet népszavazás a 3-as metró akadálymentesítéséről

A Fővárosi Választási Bizottság csütörtök reggeli ülésén arról döntött: lehet népszavazás a 3-as metró akadálymentesítéséről.

Nem lesz teljesen akadálymentes a 3-as metróvonal a többéves felújítás után sem, annyi megállót tesznek a mozgáskorlátozottak, babakocsival közlekedők számára is használhatóvá, ahányra lesz forrás – mondta ősszel Tarlós István. A főpolgármester korábban azt is mondta, hogy szíve szerint magas szintű akadálymentesítést biztosítana, de a legfontosabb, hogy magával a metróval, "azzal a romhalmazzal" kezdjenek valamit. Azt is hozzátette: "De hány százaléka jár a mozgásszervi nehézségekkel küzdő embereknek metróval, és hány százaléka nem ilyen a metrón utazóknak?"

Korábban az MSZP-s Horváth Csaba jelezte, elfogadhatatlannak tartja, hogy a mozgáskorlátozottak, az idősek vagy a babakocsival közlekedők a következő évtizedekben sem használhatnak majd olyan fontos megállókat, mint a Dózsa György út, a Ferenciek tere vagy a Kálvin tér, éppen ezért népszavazási kezdeményezést nyújtott be a Fővárosi Választási Bizottságnál. Ezt a kérdést adta be:

"Akarja-e Ön, hogy a 2017-2020 között történő budapesti M3-as metróvonal felújításával egyidejűleg valósuljon meg ezen metróvonal valamennyi megállójának teljes értékű akadálymentesítése, az 1997. évi LXXVIII. törvény 2. §-ának 1. pontjában meghatározottak szerint?"

A testület most – írja Facebook-oldalán a Metróért Egyesület – jóváhagyta a teljes akadályentesítést célzó kérdést, vagyis a jogorvoslati határidő után, január elején megkezdődhet az aláírásgyűjtés.

A Zoom.hu-nak Horváth Csaba azt mondta, ahhoz, hogy a Fővárosi Közgyűlés kiírja a helyi referendumot, legkevesebb 138 ezer budadpesti szignóját kell összegyűjteni. Az Együtt és a Párbeszéd már fel is ajánlotta segítségét a gyűjtésben.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.