A Mol piaci vállalatként a fogyasztói visszajelzéseket is beleértve folyamatosan figyelemmel kíséri a versenypiaci tényezőket, elemzi és szükség esetén módosítja az árakat. Az árazás ugyanakkor tisztán kereskedelmi kérdés – szögezte le a vállalat csütörtökön az MTI-nek eljuttatott közleményében.
A cég egyben megismételte: a Mol, ahogyan eddig, úgy most sem kommentál konkrét árakat vagy a saját árazási gyakorlatát. Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a legtöbb fogyasztási cikkhez hasonlóan az üzemanyagok ára számos piaci körülménytől függ. Magyarországon csaknem 2000 töltőállomás van, ennek csak egynegyedét működteti a Mol.
Tállai András, a nemzetgazdasági tárca parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára a hétvégén Facebook-oldalán közölte, hogy miután egyeztetést folytatott a Mol illetékes képviselőivel, csökkentették az üzemanyag árát választókerületében, Mezőkövesden. Gulyás Gergely Fidesz-frakcióvezető erről keddi sajtótájékoztatóján kijelentette: Tállai András a lehető leghelyesebben járt el, a Fidesz-frakció – csatlakozva a miniszterelnökhöz – egy emberként gratulál neki, Tállai egyébként azt mondta, csak a munkáját végezte.
A politikus szerint míg a budapesti benzinárak a Mol-kutakon literenként 353-355 forint között alakultak, addig Mezőkövesden 374 forint volt. "Mit csináljon egy egyéni választókerületi képviselő, ha ilyet tapasztal? Nem az a kötelessége a saját választóival szemben, hogy ezt szóvá tegye?" – tette fel a kérdést Gulyás Gergely.
A vállalatot hétfőn kerestük az ügyben, hogy reagáljanak. Egészen pontosan azt kérdeztük:
- A Moltól ki és milyen alapon kérheti, hogy az üzemanyagárakat vigyék le, és ezt milyen alapon teljesítik?
- Tállai András konkrét árszintet is megjelölt?
- Meddig maradnak ezen a szinten az árak?
- Kaptak korábban is ilyen politikai megkeresést/megrendelést? Ha igen, azt milyen alapon teljesítették?
- Csak a NAV elnök kérését veszik figyelembe az árpolitika kialakításánál, vagy egyéb politikusok, miniszterek vagy a miniszterelnök szavát is meghallják?
- Amennyiben nem igaz, amit Tállai András állít, hogy az egyeztetés után vitték le az üzemanyag árát, a Mol tervez-e bármilyen lépést? Ha nem igaz, amit Tállai András állít, a poszt alkalmas lehet-e a cég hitelének rontására Önök szerint?
Válaszokat nem kaptunk, a Mol csak az MTI-hez jutatott el közleményt.