A TASZ által indított eljárásban Fővárosi Törvényszék Cégbírósága kimondta, hogy jogsértő volt a Népszabadságot bezáró Mediaworks Hungary Zrt. működése, mivel a társaság nem biztosította a munkavállalók képviseletét a társaság felügyelőbizottságában. A felügyelőbizottság volt az a szerv, amelyik a Népszabadság bezárásáról döntött.
A TASZ közleménye szerint Danó Annát még 2016 júniusában választotta meg a Népszabadság munkavállalóit képviselő üzemi tanács arra a feladatra, hogy küldöttként képviselje a munkavállalókat a Mediaworks felügyelőbizottságában, a cég azonban az üzemi tanács kifejezett kérése ellenére sem tette lehetővé Danónak, hogy részt vegyen a felügyelőbizottság ülésein. A bíróság most az állapította meg, hogy a testület így jogszerűtlenül működött.
A jogsértő helyzet akkor is fennállt, amikor a felügyelőbizottság a Népszabadságot bezáratta, tehát a döntést egy jogellenesen működő testület hozta meg. A beszámoló szerint a cégbíróság nem fogadta el a Mediaworks azon érvét, hogy a cég átalakulását követően megszűnt az üzemi tanács, és így a munkavállalók képviseleti jogosultsága is, mivel a jogszabályok szerint ez csak akkor történt volna meg, ha új üzemi tanácsot választanak, ez viszont a Mediworks esetében elmaradt. A bíróság megállapítása szerint az üzemi tanács jogszerűen működött tovább, és így Danónak ott kellett volna ülnie a felügyelőbizottságban.
Korábban a munkaügyi bíróság is megállapította azt, amit most a cégbíróság, hogy a Népszabadság bezárása jogszerűtlenül történt.