A divattervezőt egyebek mellett az interneten talált, ügyeskedéshez tippeket kérő bejegyzések indították gondolkodásra.
Tűrhetetlennek tartja Náray Tamás, ha egy társadalomban a "megkerülésével" az "okosba'" meg az "ügyesbe'" legyenek a kulcsszavak, azt pedig kibírhatatlannak, hogy "olyan emberek határozzák meg az itteni életünket, akik vagy semmivel sem járulnak hozzá annak a fenntartásához, vagy itt sem élnek". Elfogadhatatlannak pedig azt, hogy "vallási, etnikai, nemi, vagy egyéb alapokon – például nő meg férfi – tesznek különbséget az emberek között".
A rendrakáshoz Náray szerint csak akarat és érdek szükséges – "ezek az igazi motivációk, a rühes sunyiság helyett" –, amit rögtön lehetne a "diplomák, érettségik és végzettségek állami tanúsító igazolásának a kötelezettségével indítani. És a hamisat börtönnel honorálni, azonnal".
Sőt, Náray szerint a szavazati jog sem jár mindenkinek alanyi jogon: az "élő, minimum egy éve fennálló adófizetéshez kellene kötni. A vonatkozó évi igazolással. És akkor az mondja meg, hogy hogy legyen, aki belead. És nem az, aki elvesz. Nem utolsó sorban mindez hatással lehetne a korrupció visszaszorítására is".
A divattervező bejegyzése végén hangsúlyozta: nem akar sem megmondó, sem okoskodó, sem politikus lenni, de két dolog, a stílus és a közeg nagyon zavarja Magyarországon.