Miután egyre többen szidják, sőt, a minap a francba is elküldték a különutasságát hangsúlyozó pártot, a szakpolitikai stáb egy tagja elmagyarázta, miért nem fognak össze.
A 24. hu pubicisztika rovatában fejti ki a Momentum szakpolitikai stábjának egyik tagja, hogy miért áll ellen a Momentum a többi kis párttól és a nyilvánosságtól érkező, egyre erősödő nyomásnak, hogy vegyen részt az ellenzéki összefogásban.
Prinz Dániel az írással Nagy Bandó András korábbi véleménycikkére (is) válaszol, aki pár napja konkrétan elküldte a francba a NOLimpia kampánnyal az év elején berobbant szervezetet.
Lehet, hogy a 106 jelöltetekkel képesek lesztek átlépni a parlamenti küszöböt, de tessék mondani: már a küszöb magassága is eredmény? Lehet egy fiatal társaságnak a küszöb átlépése a célja? Hát nem az eget kéne ostromolnotok?
- kérdezte tőlük a humorista-publicista, azt is firtatva, hogy „Ha már most számítgattok a kemény beleállás helyett (vagy mellett), mi lesz, ha összejön, amikor akár a nagy győzelem is a tiétek lehet? (…) „Önzők vagytok - folytatta később - csak magatokra, a politikai karrieretekre gondoltok. Ha októberre is ugyanígy marad minden, ahogy a küldöttgyűlésetek határozott, nem lesztek több és jobb, mint az a néhány kamupárt, mely (sejthetően a Fidesz segédletével) elindul a választásokon, hogy minden normális ellenzéki közösségtől elszívjon pár tucat szavazatot."
A Momentum szakpolitikai stábtagja válaszában azzal érvel, hogy
Az összefogás egy kártyavár. Lehet belőle építkezni, de az első fuvallat szétfújja.
Ez diktálja Prinz Dániel szerint a Momentumnak, hogy ne álljon be egy kudarcra ítélt összefogásba, helyette inkább hozza létre „azt a biztos, bal- és jobb megosztottságot meghaladó erőt, ami stabilan megállhat a lábán, beindíthatja végre Magyarországot".
Míg az összefogás pártjai szerinte próbálják menteni a menthetőt, a Momentum hatalmas kockázatot vállal az önálló indulással, mert ahelyett, hogy az összefogás részeként biztosíthatnák parlamenti székeiket, inkább azt mondják: ha a magyarok nem kérnek a Momentum ajánlatából, akkor nem leszünk ott az Országgyűlésben.
„Meg kell érteni: a vágyott összefogásnak soha nem lesz közös története, soha nem tud majd 5-6 különböző párt olyan közös programot, víziót alkotni, ami Soprontól Vásárosnaményig lázba hozza a teljes politikai elitben csalódott szavazókat." – soroltj tovább az összefogás elleni érveit Prinz.