Itthon hvg.hu 2017. április. 12. 19:06

Lex CEU: Gyurcsányék nem közösködnek, de nem a Jobbik miatt

A Demokratikus Koalíció nem írja alá az LMP Alkotmánybírósági beadványát. Ténylegesen nem ártanak az ügynek, mivel nélkülük is lesz elég aláírás.

A Jobbik elnöksége szerdán úgy döntött, a teljes frakció támogatja az LMP kezdeményezését, a lex CEU miatti alkotmánybírósági beadványt. Erről nemcsak sajtótájékoztatón számoltak be, hanem hivatalosan, írásban is értesítették az LMP-t. Az MSZP vezetése is elvi támogató döntést hozott, ott még a frakciótól is kell egy formális megerősítés.

A három párt és több független aláíráásval együtt 64 képviselő támogatja majd a beadványt - a minimálisan szükséges ötven helyett. Az LMP társelnöke, Szél Bernadett arra számít, kedden mindenki aláírja, így szerdán már be is adhatják az Alkotmánybíróságnak.

A DK négy parlamenti képviselője viszont nem írja alá a beadványt, erről szintén szerdán értesült Szél Bernadett. A DK álláspontját megerősítette a párt szóvivője, Gréczy Zsolt, aki a hvg.hu-nak azt mondta, ahogy Áder hivatalát, úgy a fideszes pártkatonákkal kivégzett Alkotmánybíróságot sem tartják legitimnek, ezért soha nem fordulnak egyikükhöz sem. A CEU ügyben inkább népszavazást kezdményeztek. Arra, hogy az AB hamarabb dönthet a kérdésben, mint ahogy végigfut egy népszavazás, Gréczy azt mondta, az olyan, mintha Orbánt kérnék valamire. Közbevetésünkre, hogy az Alkotmánybíróság néha megsemmisít törvényeket, Gréczy megismételte korábbi válaszát: a testület pártkatonákkal van tele, ezért nem tartják legitimnek.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.