Itthon Hajnal László 2017. április. 07. 18:03

CEU: hivatásszerűen elkövetett kormányhazudozás

Trump ezt már nem ússza meg. Rétvári államtitkár megmondta: az első lépést az amerikai kormányzatnak kell megtennie!

Éppen Rétvári Bence alázza porig a józan észt és tapos jogon, morálon a lakájtévében a CEU-üggyel kapcsolatban. Az amúgy jobb sorsra érdemes Azurák Csaba késő esti műsorában több síkon hazudozik a „kereszténydemokrata” politikus, főállásban államtitkár. Az évek óta hivatásszerűen, többrendbelileg, folytatólagosan elkövetett csalás, megtévesztés, manipulálás kormányzásának rendszere most is a butaságra, tájékozatlanságra és lustaságra alapoz.

Rétvári arról papol (máshol is), hogy „a Soros-egyetem nem a jogait, hanem az előjogait félti”. Előjog az – az államtitkár szerint –, hogy az egyébként amerikai alapítású CEU amerikai diplomát is adhat, ezzel rontva a többi magyar egyetem versenyhelyzetét.

Üzenjük Washingtonnak: majd a magyarok megmondják, hogy az amerikaiak milyen diplomát fogadjanak el! Mocskos jenkik!

Ez azt jelenti, mintha a magyar alapítású Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemre a román kormány olyan törvényt hozna, hogy a Marosvásárhelyen, Csíkszeredán vagy Kolozsváron szerzett diplomát Magyarországon nem fogadhatják el. Amúgy erre lenne igény a szomszédban, már dolgoznak rajta. Apropó, a Sapientának hol van Magyarországon campusa? De tényleg? Mert a nélkül nincs diploma.

Rétvári persze pozitív példát is felhoz (hazugság új síkra terelve), mások bizony megoldják a problémát, egyedül a CEU kapálózik egy előzetesen utólagosra fabrikált törvény ellen. Többször elhangzik a Boston University (BU) neve. Ez mellbevágó meglepetés. A CEU-ról azért elég sokan tudnak, de hogy a BU is itt nyomul? Baromira kapósak vagyunk! (Voltunk?) Hol is van a campusa? ELTE, Egyetem tér? Ez már igen!

De nagy huncut ez a Bence! Nem is az azért, mert a BU már 2015 óta nem oktat Budapesten, legalábbis nincs nyoma. Még csak azért sem, mert az Oktatási Hivatal jelentése szerint – amelyre hivatkozva indították a hajtóvadászatot a CEU ellen - a Boston University Executive LL.M. in International Business Law képzés előzetes nyilvántartásba vételét elmulasztotta a bostoni egyetem. (Ilyen hibát amúgy a CEU is elkövetett bizonyos képzéseknél, de azóta korrigáltak.) Az igazi truváj az, hogy a Boston University utoljára talán 2014-ben tartott olyan kurzust Budapesten, amely párhetes távoktatásból, kéthetes szemináriumból, majd megint párhetes távkonzultációból állt, lényegében egy szemeszter keretében. Ezt hozza pozitív ellenpéldának Rétvári a ténylegesen itt működő CEU-val szemben.

Az sem teljesen tiszta, hogy amikor 2012-ben a Boston University hipp-hopp feltűnt az Egyetem téren, vajon Obama elnök személyesen kilincselt-e ennek érdekében. Ami viszont biztos, hogy Trump ezt már nem ússza meg. Elvégre Rétvári államtitkár megmondta: az első lépést az amerikai kormányzatnak kell megtennie! Hajrá Magyarország! Hajrá amerikaiak!

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.