Itthon hvg.hu 2017. március. 15. 19:24

Emlékszik még? Mostantól újra így nyílnak a metróajtók - videó

Megérkezett a forradalmi újítás a 2-es és a 4-es metróba: megint automatikusan nyílnak az ajtók.

Mától nem kell gombot nyomni ki- és beszálláshoz az Alstom-szerelvényeken: a 4-es vonalon a nyitási és a záródási folyamat automatikus, a 2-esen pedig a járművezető irányítja központilag.

Úgy, mint ma a Batthyány térnél.

Pedig 2015 októberében, amikor az úgynevezett szelektív, vagy egyedi ajtónyitási rendet bevezették, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azzal indokolt, hogy így jelentősen csökkenthető az ajtók elhasználódása, és javítható a járművel légkondicionálásának hatékonysága.

Igen ám, de arra nem gondoltak, hogy a gombok használata komoly nehézséget okozhat sokaknak. Már néhány nappal a változtatás után a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke már úgy nyilatkozott az Átlátszónak, hogy a rendszer balesetveszélyes, hiszen az efféle fogyatékkal élőknek semmi sem segít megtalálni a nyitót, a gombnyomáshoz hosszan kell tapogatni a szerelvények oldalát. Akkor a felvetéseire a BKK azt közölte, hogy az akadálymentesített állomásokon dolgozó peronőrök segítenek a beszállásban, ha szükséges.

A BKK most mégis részben a fogyatékkal élőket képviselő érdekvédelmi szervezetek, illetve az utasok visszajelzéseire hivatkozva szüntette be az egyedi ajtónyitási rendet.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?