Itthon MTI 2016. szeptember. 23. 17:19

Szócska Miklós indul a WHO főigazgatói posztjáért

Szócska Miklóst, az Emberi Erőforrások Minisztériuma korábbi egészségügyi államtitkárát jelöli a magyar kormány az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a WHO főigazgatójának.

A jelölteknek november elején egy nyilvános fórumon kell beszámolniuk a tagállamok előtt arról, milyen elképzeléseik vannak a szervezet irányításával kapcsolatban – közölte pénteken a WHO.

A genfi székhelyű szervezet 34 tagú végrehajtó testülete jövő januárban a jelenlegi hat jelöltből legfeljebb ötöt választ ki, akikből egy személyes meghallgatás után legfeljebb hármat javasolnak a közgyűlésnek. A tagállamok küldöttjeiből álló közgyűlés 2017 májusában dönt az új vezető megválasztásáról.

Az új vezető 2017. július 1-jével tölti be a WHO főigazgatói posztját.

Margaret Chan jelenlegi vezetőnek jövő év június 30-án jár le a megbízatása. Szócska Miklós mellett öten indulnak még a főigazgatói posztért, Etiópia Tedros Adhanom Ghebreyesust, Olaszország Flavia Bustreót, Franciaország Philippe Douste-Blazy-t, az Egyesült Királyság David Nabarrót, Pakisztán pedig Sania Nishtart jelölte.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.