Itthon hvg.hu 2016. szeptember. 07. 09:10

M4-igazgató: Akadtak hibák az olimpiai közvetítésben

Héder Barna összegezte az MTVA sportcsatornáinak riói munkáját, szerinte összességében világszínvonalú tartalom jött létre.

Az MTVA munkatársai követtek el hibákat a riói olimpiai közvetítésénél, de összességében nézve világszínvonalú tartalom született – mondta a Világgazdaságnak Héder Barna, az M4 Sport igazgatója.

A 2012-es londoni olimpiáról még csak napi 16 órában tudósítottak, most 24 órás volt a közvetítés két csatornán. A tervezett 98 fő helyett ráadásul csak 52 ember dolgozott a helyszínen, a stáb létszáma így a fele volt a korábbi olimpiákra kiküldött csapatokénak.

A tudósítók napi 48 órányi anyagot hoztak össze, nagyon le voltak terhelve, ami egyébként része egy sportcsatorna működésének – válaszolta Héder a kritikákra. Több olyan újságíró is beszállt a mukába, aki egyszerre volt riporter és operatőr.

Igaz, a munkatársak túlhajszoltsága nem magyarázat az olimpiai közvetítés legemlékezetesebb hibáira: Knézy Jenő férfimunkázására Kozák Danutáék aranyérme után (és az után, hogy a riói aranyérmek nagy többségét nők hozták el), valamint a szíriai menekült úszó nevének elhallgatását, ami szintén Knézy nevéhez fűződik.

Jó döntés volt – mondta Héder –, hogy idén nem építettek stúdiót a helyszínen, mert sokba került volna, ráadásul elvitte volna a munkatársak energiáját.

A felvett anyagok újrahasznosításán is gőzerővel dolgozik az MTVA sportigazgatósága: az M5-ön leadott ismétléseken túl az interneten is közzétették a felvett képanyagokat, emellett azon is gondolkodnak, hogy ősszel tematikusan újra felhasználják ezeket.

Arról nem esett szó a cikkben, hogy mennyibe került a köztévének a riói jelenlét. Korábban Vaszily Miklós megbízott vezérigazgató az Origónak azt mondta, a riói olimpia és paralimpia gyártási költsége 1,179 milliárd forint, a jogdíj kétmillió euró.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?