Itthon hvg.hu 2016. augusztus. 26. 07:40

140 milliós jutalom elmaradása miatt perlik a kajakosok az Emmit

A maratoni kajak ugyan nem olimpiai szám, ennek ellenére egy 2013-as kormányrendelet szerint így is jogosultak az olimpiai jutalmak felére, de a minisztérium nem fizetett.

140 millió forintot várnak a maratoni kajak-kenusok az Emberi Erőforrások Minisztériumától (Emmi), amiért egy 2013-as kolumbiai világversenyen öt arany és két ezüstérmet szereztek – írja a Blikk.

A maratoni kajak ugyan nem olimpiai szám, ennek ellenére egy 2013-as kormányrendelet szerint így is jogosultak az olimpiai jutalmak felére. A Magyar Olimpiai Bizottság ennek rendje és módja szerint fel is terjesztette a sportolókat a prémiumra, de az Emmi nem fizetett, így perre mentek a sportolók.

"Csak a maratoni kajak-kenu sportág képviselőinek nem fizették még ki az állami jutalmat, mindenki másnak igen, még 2014 augusztusában, ugyanazon olimpiai bizottsági határozat alapján, amit nem ismernek el" – nyilatkozta Bognár Viktor, a sportolók ügyvédje.

A Blikk cikke szerint a minisztérium azzal védekezik, hogy a kormányrendelet úgy fogalmaz, hogy

a jutalom csak egy lehetőség.

Rétvári Bence azzal érvelt, a versenyzők csak meghívottként vettek részt a versenyen. A nemzetközi szervezet elnöke viszont korábban megerősítette, a kajak-kenu maratonistái ugyan meghívásos, de teljes jogú sportág tagjaként versenyeztek.

Az ügyben a kajak-kenu szövetség elnöke, Baráth Etele és Schmidt Gábor főtitkár is megkereste a minisztériumot, de a Blikk tudomása szerint eddig hiába.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.