Itthon MTI 2016. június. 10. 16:28

Németh Szilárd megint elszabadult: a nyugati határt védeni kell Brüsszeltől

Németh Szilárd volt rezisbiztos szerint a nyugati határt azért kell védeni, mert Brüsszel ott akarja visszaküldeni a menekülteket, illetve a köztük lévő terroristákat. 150 ezer menekülttel riogatott.

Magyarország nyugati határát is védeni kell, hiszen Brüsszelben nem mondtak le arról, hogy bevándorlókat terítsenek szét Európában, erre megvan a jogi és a matematikai formula – jelentette ki a Fidesz alelnöke pénteken sajtótájékoztatón Egerben.

Németh Szilárd közölte: ha ez állandóvá válik, Magyarországra szegednyi, akár 150 ezer embert is betelepíthetnek az elkövetkezendő néhány évben. Ha őket betelepíthetik Nyugatról, akkor velük együtt betelepíthetik a terroristákat is, a terrorizmus és az illegális bevándorlás ugyanis "kéz a kézben" jár; az illegális bevándorlók széles tömegeire "direkt ráültetve" juttat el katonákat Európába az Iszlám Állam - tette hozzá.

Azt mondta, ezért fontos a kényszerbetelepítés elleni népszavazás, hozzátéve, világossá kell tenni, "nem kívánjuk, hogy Brüsszelben döntsék el, a következő évtizedekben kikkel éljünk együtt". Kitért arra: Brüsszel, illetve a mögötte álló "némely nagyhatalmaknak" az illegális bevándorlást érintő politikai-gazdasági érdekei eltérnek Magyarországétól. A magyar álláspont szerint a népesedési problémát, munkaerőhiányt nem lehet kizárólag az illegális bevándorlás támogatásával orvosolni - mondta. Arról is beszélt: a baloldal szóban és tettekben is kinyilvánította, hogy az illegális bevándorlás pártján áll és kritika nélkül támogatja a brüsszeli politikát.

A Fidesz alelnöke felidézte, hogy tavaly a kerítések építésével a határon sikerült megállítani az illegális bevándorlást. Szükség volt a bevándorlókra vonatkozó szabályok szigorítására, illetve arra is, hogy lehetővé tették a honvédség bevonását a határ védelmébe - sorolta.

Szavai szerint a terrorcselekmények azonban azt mutatják, mindez nem elég, ezért kezdeményeztek egy kizárólag a terrorcselekményeket megelőző, felderítő, hírszerző feladatokat ellátó "titkosszolgálati ernyőszervezet" létrehozását. Ugyancsak ezt a célt szolgálta az alaptörvény hatodik módosítása is - tette hozzá. Kitért arra: mindkét jogszabály módosításánál széles körű egyeztetéseket kezdeményeztek, ám ezeken az MSZP nem vett részt.

A népszavazásnál nincs legitimebb döntés - hangoztatta, hozzátéve, ha a referendum Magyarországon sikeres lesz, "elképzelhető, hogy továbbgördül, és több országban is meg fogják próbálni". Magyarország nincs egyedül Európában, elég csak a visegrádi négyek közösségére gondolni - tette hozzá. 

Hirdetés