Itthon hvg.hu 2016. május. 19. 18:16

Kiderült, hogy kinek köszönhetjük az iskolák totális államosítását

Rétvári szerint a “legérintettebbek” döntöttek arról, hogy az eddig önkormányzatok által működtetett iskolák állami kézbe kerüljenek.

“Az új fenntartói struktúra koncepció kialakításának előkészítésében a legérintettebbek vesznek részt”

- írta Rétvári Bence államtitkár Ikotity István LMP-s képviselő kérdésére, aki arra volt kíváncsi, hogy “a Köznevelési Kerekasztal melyik szekciójában született meg a totális államosítás ötlete?”

Rétvári szerint a “legérintettebbek” közé tartozik a Köznevelési Kerekasztal, valamint a mögötte működő különböző szakmai szervezetek szakértőiből álló munkacsoportok, köztük a Fenntartói Munkacsoport.

Az önkormányzatok szerint "esztelen és veszélyes", a kormány mégis meglépi

Retteghetnek azok az iskolák, ahol eddig befizették a gázszámlát, volt elég WC-papír és kréta.

Mint ismert, a pedagógusok nem ismerik el a Köznevelési Kerekasztalt, mivel a kormány jórészt hozzá hű, vagy tőle erősen függő szervezeteket hívott meg. A kerekasztal résztvevői között van például a Fekete György-féle Magyar Művészeti Akadémia, a Nemzeti Pedagógus Kar, vagy a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége, vagy éppen a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. A szakszervezetek közül mind a PSZ, mind pedig a PDSZ bojkottálta a kerekasztal üléseit.

“A Munkacsoportok szakértői részletekbe menően vitatták meg hétről-hétre azokat a tapasztalatokat, kérdéseket, hatásköröket, fennálló joggyakorlatot, amelyek befolyásolják egy új struktúra kialakítását, a különböző szintekre helyezhető hatásköröket, a várható eredményességet, célszerűséget”

- magyarázta az államtitkár.

PDSZ: "Brutális nyíltsággal" int be a kormány a tanárok ügyének

A szakszervzet úgy látja, a kormány "brutális nyíltsággal tette egyértelművé: esze ágában sincs engedni a követeléseknek, esze ágában sincs az ország valódi érdekeinek megfelelően átszervezni a közoktatást.


Hirdetés