Itthon hvg.hu 2016. április. 05. 19:01

Baán tagadja, hogy kényszerből álltak volna ki az aláírók a Liget-projekt mellett

Bár az Index korábban azt írta, hogy sokan nem önszántukból álltak ki a Liget-projekt mellett, Baán László szerint ez nyilvánvaló hazugság. Gőz László, a BMC vezetője a cikk megjelenése után utólag állt ki a projekt mellett és közölte, igenis aláírja azt.

"Szánalmasan sunyi a bombasztikus 'leleplezés'" - ezt írta az Index kedden megjelent cikkéről Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa azzal kapcsolatban, hogy az Index azt írta, a városligeti beruházást támogató aláírók egy része valamilyen kapcsolatban áll Baánnal, illetve hogy többen meglepődtek azon, hogy feltűnt a nevük a támogató listán

A lap idézte Gőz Lászlót, a Budapest Music Center vezetőjét, aki azt mondta, nem tud állást foglalni az ügyben, ezért ki akart maradni ebből, mégis feltüntették a nevét a támogatói listán. Gőz a cikk megjelenése után levelet küldött az Indexnek, amelyben azt írta, nem akarata ellenére került fel a listára a neve, ahogyan ez a cikkben megjelent, hanem "véletlenül", ráadásul a Zene Házának felépülését fontosnak tartja.

"Ezek után a fák kérdését még mindig a szakemberekre bízva, jelen soraimmal kinyilvánítom, hogy ezennel aláírom a támogatói nyilatkozatot, mert akkor béke lesz, és újra érdektelenek maradunk az Index számára" - írta Gőz.

Baán László azt közölte, hogy "nyilvánvaló hazugság", hogy az aláírók legtöbbje az általa vezetett intézményektől kapná a fizetését, vagy hogy pozíciójuk függene a Liget-projekttől. "Lehet, hogy a szerző saját perspektívája ezt nem engedi befogadni, de szerencsére nagyon sokan vannak ebben az országban, akik azért vállalnak egy feladatot, mert az meggyőződésük szerint a közjót szolgálja" - írta Baán László.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.