Itthon MTI 2016. január. 08. 09:40

Dombóvár szembeszáll a Klikkel

Dombóvár önkormányzata szerint az állami iskolafenntartó nem fordít elég pénzt a település tanintézményeinek karbantartására, ezért pert indítanak a Klik ellen.

Pert indít a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) ellen a dombóvári önkormányzat. A Tolna megyei város vezetése szerint az állami iskolafenntartó nem fordít elég pénzt a település tanintézményeinek karbantartására, és így gyorsan romlik az épületek állaga – írta a Népszabadság a pénteki számában.

A cikkben felidézték, hogy Dombóváron a Klik hét, önkormányzati tulajdonú általános és középiskolát vett át működtetésre 2013-ban. Ezekre a tanintézményekre a város milliárdokat fordított a korábbi évtizedben, a település irányítói ugyanakkor úgy látják, hogy az állami fenntartó az elmúlt három évben szinte semmit nem költött karbantartásra, ezért az ingatlanok állaga sokat romlott.

Szabó Loránd, Dombóvár polgármestere a lapnak elmondta: a városvezetés jelezte elégedetlenségét a Klik helyi és megyei tankerületének, a panasznak azonban nem volt hatása. A polgármester úgy fogalmazott: elismeri, hogy egyik épület sem omlik össze, ha továbbra is elmaradnak a javítások, az ingatlanok ugyanakkor sokat veszíthetnek értékükből.

Ezért a dombóvári képviselők a legutóbbi ülésükön Szabó Loránd előterjesztésére megszavazták: "perbe hívják" a Kliket, és megpróbálják kikényszeríteni, hogy az iskolafenntartó fordítson annyi pénzt a rábízott intézmények karbantartására, hogy azok megőrizzék állapotukat és értéküket.

A polgármester szerint a dombóvári probléma országos jelenség, ám a települések eddig nem mertek szembeszállni a Klikkel. A Tolna megyei város "bátorságában" az is szerepet játszott, hogy itt a 2014-es választáson a Természetesen Dombóvár jelöltjei legyőzték a Fidesz aspiránsait – olvasható a Népszabadságban.

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?