Bilincsben vitték, most szabadon távozhat a BKV volt személyzeti igazgatója. Az ügyészség szerint ugyanis nem bizonyítható, hogy Sz.-né Sz. Eleonóra átverte volna feletteseit, amikor bruttó 86 milliós lelépési pénzt vett fel, majd nyugdíjasként visszatért a BKV-hez dolgozni.
Bizonyíthatóság hiányányban ejtették a vádat a 100 milliós végkielégítéséről elhíresült BKV-s személyzeti igazgató, Sz.-né Sz. Eleonóra ellen – írta a Blikk.
A 100 milliós végkielégítés valójában bruttó 86 millió forintot jelenetett, az összeg a 14 havi végkielégítés mellett egyéb jutalmat is tartalmazott. A volt személyzeti igazgató végül mintegy 50 millió forintot vehetett fel a pénzből.
A vezető miután nyugdíjba vonult és felvette a lelépési pénzt, újra dolgozni kezdett a BKV-nak, amivel minden belső szabályt megszegett a cégnél. Sz.-nét öt éve helyezték előzetes letartóztatásba különösen nagy kárt okozó csalás gyanújával. Később a kényszerintézkedést házi őrizetre, majd lakhelyelhagyási tilalomra enyhítették.
Az ügyészség most mégis Sz.-né felmentését kezdeményezte, mert nem lehet bizonyítani, hogy a személyzeti igazgató átverte feletteseit – közölte keddi vádbeszédében Homonnai János ügyész. A lap értesülése szerint viszont az ügyészség azért visszakozott, mert Sz. Eleonóra néhány hónapja jogerősen megnyert egy munkaügyi pert az ügyben, és ez valószínűsíti, hogy a büntetőbíróság is felmenti.
Nemrég a BKV-botrány szimbólumává vált Nokia-dobozban vitt milliók vádja is megsemmisült.
Hagyó Mikós volt főpolgármester-helyettesét és 14 társát folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel és más bűncselekményekkel vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség. A vád szerint 2008 augusztusáig egymilliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okoztak a BKV-nak.