Itthon MTI 2015. szeptember. 24. 15:22

A fogyatékkal élő hallgatók jogainak érvényesülését vizsgálja a jogbiztos

Aáry-Tamás Lajos oktatási jogok biztosa átfogó vizsgálatot kezdeményez a felsőoktatásban a fogyatékossággal élő hallgatók jogainak érvényesüléséről. A vizsgálat oka, hogy hónapokon keresztül nem jutott megfelelő kollégiumhoz egy mozgássérült hallgató.

Aáry-Tamás Lajos csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében jelezte, hogy e cél megvalósítása érdekében együttműködik az érintettek érdekvédelmi szervezeteivel, szakmai és tudományos műhelyekkel. Az oktatási jogok biztosa emellett konkrét vizsgálatot indított abban az ügyben, amelyben egy mozgássérült hallgató hónapokon keresztül sikertelenül keresett akadálymentes kollégiumi szállást tanulmányai idejére.

Az esetet a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) kedden jelezte, a hallgatót ideiglenesen a szövetség székházában szállásolták el. A szervezet közleményében az esetet ismertetve több akadálymentes kollégiumi férőhely létrehozását szorgalmazta, azt írták, sürgősen ki kell alakítani súlyosan fogyatékos diákoknak megfelelő kollégiumokat Budapesten és a vidéki egyetemi városokban.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.