Itthon Dercsényi Dávid 2015. augusztus. 07. 16:20

Honnan vannak márkás ruhái a menekülteknek? Például a magyar államtól

Adibas, Dolce & Banana vagy Rebeok ruhákban grasszálló menekülteket lát? Ne hagyja, hogy az érzelmei vezessék - nem biztos, hogy a Balkánon szerezték be a szír, afgán vagy koszovói családok, nagyon is elképzelhető, hogy a magyar állam látta el őket hamis ruhákkal.

A magyar állam a Karitatív Tanácson keresztül segíti a különböző rászorulókat, amelynek tagja a a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, Katolikus Karitász, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, Magyar Református Szeretetszolgálat és a Magyar Vöröskereszt - e szervezetek tevékenységéről pár napja cikkben számoltunk be.

A Tanács pedig elsősorban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a bíróságok, önkormányzatok által szabálysértési és büntetőeljárás során elkobzott "egyes dolgok" karitatív célú, közérdekű felhasználását intézi - vagyis a humanitárius segítség tipikus eszközeit. A hvg.hu-t az EMMI tájékoztatta arról, milyen döntések születnek a Karitatív Tanácsban.

A Tanács ételt, italt, ruhát, hálófelszerelést, tisztálkodához szükséges eszközök és áruk, takarítás, tisztítás, iskolázás és művelődés körében lefoglalt árukat oszt szét és fogad el felajánlásként, valamint az ideiglenes lakhatás, lakáskarbantartás, híradástechnika, konyhai felszerelés, játék, szabadidős tevékenységhez kapcsolódó termékeket.

Évente több ezer rászoruló részesül a Tanács tevékenysége folytán adományokból, tehát nemcsak a menedékkérők, a rászoruló magyar állampolgárok is.

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2024. december. 04. 19:30

Jean Reno a HVG-nek: Visszavonulni? Magát a szót sem értem

Már magyarul is olvasható a világhírű francia színész első regénye, az Emma. Jean Renóval a Luc Bessonnal közös múltról, Natalie Portman ellenérzéseiről, egy tehetséges pingvinről, egy vaginába rejtett memóriakártyáról és Robert De Niróról is beszélgettünk.