Itthon hvg.hu 2015. június. 17. 17:04

Magyar pilótanő szerzett Boeing-jogosítványt – fotók

Ismét magyar pilótanő szerzett kapitányi képesítést a Boeing 737-es repülőgépekre – jelentette be a Budapest Airport. Első kapitányi útja után a férje Pilóta keksszel várta Budapesten.

Budapest Airport / Facebook

Hosszú, többéves szünet után ismét egy magyar nő, Gyöngyösi Diána kapott negyedik stráfot a pilóta váll-lapjára, azaz szerezte meg a kapitányi képesítést a Boeing 737 NG géptípusra – közölte a Facebookon a Budapest Airport.

Gyöngyösi Diána első kapitányi útját a Travel Service légitársaság Heraklion-Budapest útvonalon teljesítette egy Boeing 737-800-as típusú gép fedélzetén. A budapesti reptéren a repülőtéri tűzoltók diadalív-vízsugárral köszöntötték az újdonsült kapitányt, aki tagja a női vitorlázórepülő-válogatottnak is. A férje Pilóta keksszel várta.

Gyöngyösi Diána kapitány lassan tíz éve repül Boeingen, három évig a SkyEurope egykori szlovák fapadosnál, majd annak megszűnésekor átvette őt a prágai székhelyű charter légitársaság, a Travel Service – írta a Hölgypilóták blog. 2008 óta itt dolgozik és már több mint 6000 órája van a közforgalmi repülésben.

Az első kapitányi útjáról Gyöngyösi Diána a blognak azt mondta, hogy egy férfi pilóta volt az első tisztje, egyébként pedig minden úgy sikerült, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A kapitányi ülés beállításánál rutinból először rossz oldalra nyúlt, pedig már korábban élcelődtek vele a kollégái, hogy ezt lesz a legnehezebb megszoknia.

Kabalaként egynapos kapitányi szakszolgálati engedéllyel odafelé naposcsibéket is vitt a raktérben. Visszafelé Krétáról Budapestre gyakorlatilag hazajött, ezt a repteret nagyon ismeri és szereti. A vizes tisztelgés pedig meghatotta, még soha nem adott utasítást napfényben az ablaktörlők elindítására – írták.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.